DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4773171,80%
Karabük
19°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Her Telden (2.Kasım.2016)

ABONE OL
2 Kasım 2016 08:59
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN “FETULLAH GÜLEN TESLİM EDİLİRSE ÖTECEĞİNDEN KORKUYORLAR…”
TBMM Eski Başkanlarından,birçok kez Bakanlık yapmış olan ve son dönem Ülke Siyasetinin EN AĞIRLIKLI isimleri içinde gösterilen AK Parti Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,Partisinin YENİCE İLÇE DANIŞMA KURULU Toplantısında çok önemli bir konuşma yapmış.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN bu konuşmasında FETÖ Terör Örgütünün başı olarak ilan edilen FETULLAH GÜLEN hakkında çok çarpıcı ve bir o kadar akılcı yaklaşım getirmiş.
“TESLİM EDİLİRSE ÖTECEĞİNDEN KORKUYORLAR..” diyor.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN BU İDDİAYI DİLE GETİRİYOR..
ABD Ülkemizin bütün gayretine,bastırmalarına karşın FETULLAH GÜLEN’İ teslim etmemek için,kırk dereden,kırk bin su getiriyor adeta-İPE UN SERİYOR,KIVIRTIYOR DA KIVIRTIYOR..
Sayın ŞAHİN olayın bu noktasına çok akılcı bir yaklaşım getirerek “TESLİM EDİLİRSE ÖTECEĞİNDEN KORKUYORLAR..” diyor,ABD o korku içinde olmasa,FETULLAH GÜLEN’İ neden teslim etmesin ki,iki Ülke arasında bu konulara ilişkin bir yığın anlaşma var
Ağızları açıldığında “EN ÖNEMLİ MÜTTEFİKİMİZ,EN ÖNEMLİ STRATEJİK ORTAĞIMIZ..” demiyorlar mı,sonra da arkadan dolanıp PUAN ALMAYA çalışmıyorlar mı,söyledikleri başka,yaptıkları bambaşka..
Eğer teslim etseler,örneğin FETULLAH GÜLEN vasıtası ile TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE bu kadar ağır darbelerin neden/niçin ve nasıl tezgahlandığı açığa çıkabilir,örneğin KOZMİK ODAYA neden ısrarla girildiği ortaya çıkabilir vesaire,vesaire..
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN analizine katılmamak mümkün değil..

KARDEMİR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNDEN AYRILAN SAYIN UĞUR YILMAZ “HAMMADDE FİYATLARI ANORMAL ARTTI..” DİYOR..
KARDEMİR Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Sayın M.UĞUR YILMAZ hammadde fiyatlarında yaşanan artışa dikkat çekiyor ve bu artışları ÇİN’İN uyguladığı stratejilere bağlıyor..
“ÇİN KENDİ KÖMÜRÜNÜ KULLANMIYOR.PİYASALARDAN KÖMÜR ALMAYA BAŞLAYINCA,FİYATLAR ANORMAL ARTIŞ GÖSTERDİ..” gibi bilgiler veriyor..
Sayın UĞUR YILMAZ Demir/Çelik sektöründe belirleyici olarak ÇİN’İ görüyor ve “DÜNYA ÇELİK ÜRETİMİNİN YARISINI TEK BAŞINA ÇİN YAPIYOR.PİYASALARIN BELİRLEYİCİSİ ÇİN OLUYOR..” diyor.
KARDEMİR’İN geçen sezonda ÇİN’İN SATTIĞI UCUZ MALLARDAN çok olumsuz etkilendiğine dikkat çekiyor Sayın UĞUR YILMAZ ve bunu “BİZE PARA KAZANDIRMADILAR..” diyerek özetliyor..
Sayın UĞUR YILMAZ,uzun sohbetimiz sırasında sürekli YÖNETİM KURULU’NDAN gördüğü desteği anlattı,iyi ilişkiler içinde olduklarını anlattı,bizde kendisine “O ZAMAN NEDEN AYRILMA GEREĞİ DUYDUNUZ VEYA AYRILMANIZA NEDEN İZİN VERDİLER..” diye sorduk.
“PARA KAZANAMADIK,BU DURUM MENTAL BİR YORGUNLUK YAPTI.BU YORGUNLUĞU BENDE HİSSETTİM,YÖNETİM DE HİSSETTİ.O NEDENLE KARŞILIKLI ANLAYIŞ İÇİNDE AYRILDIM..” şeklinde özetlenebilecek bilgiler verdi.
KARDEMİR’İN İYİ BİR YOLDA YÜRÜDÜĞÜNÜ ANLATTI..
“SIKINTILAR VAR,AMA,AŞILMAYACAK GİBİ DEĞİL..” dedi..

“KARDEMİR’İN BAZI SIKINTILARI VAR,ANCAK,AŞILMAYACAK GİBİ DEĞİL..” SÖZLERİ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ ARASINDA BAĞLANTI..!!
Görevden ayrılan Genel Müdür Sayın UĞUR YILMAZ dahil,KARDEMİR ile bağlantılı geniş bir çevre “SIKINTI VAR.KARDEMİR’İN ÇOK CİDDİ BORÇ STOKU VAR.VADESİ GELMİŞ BORÇLAR,YENİ BORÇ ALINARAK KAPATILABİLİR..” falan gibi olumsuz görüşler dile getiriyorlar.
Kimileri BORÇ STOKUNUN 800-900 MİLYON DOLAR ile ifade edilebilecek ölçüyü bulduğunu iddia ediyorlar,buna karşılık Sayın UĞUR YILMAZ’IN DA içinde olduğu bir kesim gibi “EVET BORÇ VAR,ANCAK,KARDEMİR BUNLARIN ALTINDAN KALKACAK KAPASİTE DE..” diyorlar.
Yine Genel Müdürlük görevinden ayrılan Sayın UĞUR YILMAZ’IN tabiri ile “KARDEMİR’İN BELİRLİ EKONOMİK SIKINTILARI VARDIR.BU KİMSEYİ KORKUTMAMALI.KARDEMİR’İN PİYASALARDA KREDİBİLİTESİ ÇOK YÜKSEKTİR..”
BU SÖZLERİN ÖNEMİ DE BESBELLİ ELBET..
PEKİ BU TİP SÖYLENTİLER,Yakında başlayacak TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ için bir ALGI YARATMA olayının kaynağı olarak düşünülebilir mi bu bir algı operasyonunun ürünü olan söylemler midir..?
BİZ,peşinen,BÖYLE OLDUĞUNA İNANMADIĞIMIZI SÖYLEYELİM.
Ancak,bir kesimin de böyle bir düşünce içinde olduğu muhakkak.
“EĞER MADDİ BİR SIKINTI VARSA,AÇILAN YENİ/YENİ MÜDÜRLÜKLERİ NEREYE OTURTACAGIZ…” diye düşünen geniş bir kesimin olduğunu da söylemek gerek elbet
TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ 1 OCAK GÜNÜ START ALIYOR GALİBA..!!

KARDEMİR “SATIŞ POLİTİKALARINI DEĞİŞTİRİYOR VE YATIRIMCIYA ULAŞMAK İÇİN..” İSTANBU’DA SATIŞ DEPARTMANI AÇILIYOR..
KARDEMİR Satış Politikalarını değiştiriyor ve MÜŞTERİ GELSİN,PARAYI YATIRSIN,BEN DAHA SONRA MALINI TESLİM EDERİM gibi bir anlayış ile yürütülen sistem değiştirilecek.
MÜŞTERİNİN AYAĞINA GİTMEK GİBİ BİR SİSTEM KURULACAK..
Özellikle KANGAL HADDANESİ ürünü olan KALİTELİ ÇELİK satışı için MÜŞTERİ OLABİLECEK Yatırımcının ayağına gidilecek,pazarlama bu yöntem ile yapılacak..
EKMEK ASLANIN AĞZIN ARTIK,HATTA MİDESİNDE.
Bu arada FİNANSMAN MÜDÜRLÜĞÜ içinde İSTANBUL DÜŞÜNÜLÜYOR ve biliyorsunuz Hükümetinde İSTANBUL’U TAM ANLAMI İLE BİR FİNANS MERKEZİ YAPMAK gibi düşüncesi var.
MERKEZ BANKASI’NIN BİLE İSTANBUL’A TAŞINMASI SÖZ KONUSU.
Böyle bir ortamda KARDEMİR Finansman ve Satış ayağı için İSTANBUL DÜŞÜNÜLÜYOR,buralarda bir açılması yoluna gidileceği işaret ediliyor.
GENEL MÜDÜRLÜK KARABÜK’TE KALIYOR.

KARABÜK İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNE ATANAN SAYIN M.EMİN AKAY VE KENT MEYDANI’NDA BONZAİ KRİZİNE GİREN KIZLAR
Karabük İl Emniyet Müdürlüğü döneminde UYUŞTURUCUYA KARŞI çok etkin bir mücadeleye giren ve Karabük tarihinde yakalanan uyuşturucu miktarının birkaç katı uyuşturucu yakalattıran Sayın SERHAT TEZSEVER bu görevinden Polis Başmüfettişliğine atandı.
Sayın SERHAT TEZSEVER UYUŞTURUCU İLE ETKİN MÜCADELE VERMİŞTİ.
Buna rağmen,UYUŞTURUCU İLLETİNİN,halen etkin olduğu,KENT MEYDANI’NDA bonzai krizine girdikleri ileri sürülen İKİ GENÇ KIZIN durumu ile ortaya çıktı.
Karabük’ün yeni İL EMNİYET Müdürü Sayın M.EMİN AKAY geçtiğimiz gün görevine başladı ve “BİZDEN ÖNCE Kİ ARKADAŞLARIMIZIN EKSİK BIRAKTIĞI GÖREVLERİ TAMAMLAMAK TEMEL HEDEFİMİZ..” anlamında bir açıklaması oldu.
İKİ GENÇ KIZIN,KENT MEYDANI’NDA,bonzai krizi geçirdikleri iddiası,zamanlama açısından çok ilginç oldu,UYUŞTURUCU ile çok sıkı mücadele eden İl Emniyet Müdürü Sayın SERHAT TEZSEVER’İN gidişi,yeni İl Emniyet Müdürü Sayın M.EMİN AKAY’IN gelişine denk düştü.
Karabük’te UYUŞTURUCU ile bu kadar etkin mücadele verilirken,bu illet ile ilgi halen tam başarı sağlanamadığı ortaya çıktı,şimdi olaya birde O ETKİN MÜCADELE VERİLMESEYDİ NE OLURDU,penceresinden bakmak gerek..?
Sahi ne olurdu,bir düşünün..?
İl Emniyet Müdürü Sayın M.EMİN AKAY’IN hedefi belli oldu..
Sayın Müdür gelir/gelmez bu olay ile karşılaştı baksanıza..

KARABÜK İL EMNİYET MÜDÜRÜ SAYIN M.EMİN AKAY’IN “ASAYİŞ AÇISINDAN HUZURLU BİR KENT OLAN KARABÜK..” TANIMLAMASI..
Karabük’e yeni atanan İl Emniyet Müdürü Sayın MEHMET EMİN AKAY,belli ki Karabük ile ilgili ciddi bilgiler almış,Karabük’te asayişin ve huzurun üst düzeyde olduğuna dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Yaşanan bu asayiş ve huzurun korunacağına ilişkin,daha üst seviyelere tırmandırılacağına ilişkin açıklamalarda bulundu ve doğrusu bu Kent hep huzurlu,hep güvenli bir ortam içinde olmuştur.
DİLERİZ HEP BÖYLE KALACAKTIR..
Ufak/tefek olaylar olur,özellikle eskiden İSTASYON CİVARINDA bu tür olaylar daha sık yaşanırdı,şimdi o dönemlerde hayli geride kaldı ve oralarda da,yaşanan olaylar tamamen bitmese bile,dip yapmış bir resim veriyor..
Bunlar KARABÜK ASAYİŞİNE YÖNELİK DEĞERLENDİRMELER.
Olayın bir yanında ise FETÖ Örgütü ile ilgili yanı var..
Karabük’ün önce ki Valileri,Karabük’ün önce ki İl Emniyet Müdürleri içinde FETÖ ile ciddi bağlantıları olan isimler ortaya çıktı ve önce GÖZALTINA alınanlar oldu,daha sonra TUTUKLANANLAR oldu.
FETÖ Konusu Karabük’ün yumuşak karnı denilebilir.

BAYIR MAHALLE CİVARINDA BULUNAN “HADDANELERİN BULUNDUKLARI YERLERDEN ÇIKMASI VE YENİ İMAR DÜZENLEMESİ..”
Bayır Mahalle sınırları içinde,İSTASYON BÖLGESİ’NİN hemen ilerisinde bulunan HADDANELERE Karabük Belediyesi gerekli tebligatları yapmaya başladı..
BURALARA KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULANACAK.
KARABÜK BELEDİYESİ GEREKLİ TEBLİGATLARI YAPMAYA BAŞLADI..
Haddane ruhsatları belirli bir süre sonra iptal edilecek ve BURALARIN BOŞALTILMASI İÇİN GEREKLİ ADIMLAR atılacak,daha sonra yeni bir İMAR UYGULAMASINA geçilecek.
HADDANELERİN BOŞALTILMASI ile ortaya çok geniş araziler çıkacak ve yeni İMAR UYGULAMALARI ile O CİVAR KARABÜK’ÜN YENİ BİR MERKEZİ haline gelecek elbet.
Bu konuda önemli adımlar atılıyor artık.
HADDANELER ŞEHİR DIŞINA çıkartılacak ve TEBLİGATLAR BAŞLADI.
Bu KARABÜK İMARI AÇISINDAN BİR DEVRİM niteliğinde görülmeli.
Yılların kangren haline gelmiş bu sorunu çözülüyor..
İLK ADIMLAR,TEBLİGATLARIN BAŞLAMASI İLE ATILDI..
Karabük açısından çok önemli bir gelişim başladı..

CHP İL BAŞKANI SAYIN ERDOĞAN DİNÇEL,KENT MEYDANI’NA YAPILACAK ATATÜRK ANITI İÇİN HAREKETE GEÇTİ VE HEYKELTRAŞ GELDİ
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ile CHP İl Başkanı Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL arasında,ciddi tartışma yaratan Karabük KENT MEYDANI’NA ATATÜRK ANITI YAPILMASI olayında ciddi gelişme yaşanıyor.
CHP Karabük İl Başkanı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL,daha önce mutabakata varılan KENT MEYDANI’NA ATATÜRK ANITI’NIN CHP TARAFINDAN YAPTIRILMASI olayı için Karabük’e çok önemli eserlere imza atmış olan HEYKELTRAŞ Sayın SETTAR BİRECİKLİGİL’İ Karabük’e davet etti.
Heykeltraş Sayın SETTAR BİRECİKLİGİL dün Karabük’e geldi.
CHP Karabük İl Başkanı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL ile Heykeltraş Sayın SETTAR BİRECİKLİGİL dünü KENT MEYDANI’NI gezdiler, ATATÜRK ANITININ yapılacağı yeri gördüler..
HEYKELTRAŞ Sayın SETTAR BİRECİKLİGİL çok önemli bir Sanatçı.
YILIN SANATÇISI SEÇİLMİŞ BİR İSİM..
CHP Böyle önemli bir Sanatçıyı KENT MEYDANINA ATATÜRK ANITI yaptırmak,fikir almak için getirerek “OLAYA NE KADAR CİDDİ YAKLAŞTIĞI MESAJINI VERMİŞ BULUNUYOR..”
KENT MEYDANI’NA ATATÜRK ANITI YAPILMASI CİDDİYET KAZANDI..
ÇOK ÜNLÜ BİR SANATÇI BU İŞE SOYUNMUŞ BULUNUYOR..

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ BAĞLAMINDA “KARABÜK ÇOK ÖNEMLİ ADIMLAR ATTI..” VE KARDEMİR-ÜNİVERSİTE ARASINDA UYUM
Bu Ülkede geniş bir çevrenin üzerinde durduğu,tartıştığı ve olması yolunda görüş verdiği ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİNİN en güzel örneği Karabük’te yaşanıyor.
KARDEMİR ile KARABÜK ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ VAR.
Karabük Üniversitesi Öğrencilerinden bir bölümü KARDEMİR İşyerlerinde staj görüyor,çalışıyor ve özellikle Mühendislik anlamında çok ciddi deneyimler ediniyorlar..
Karabük Üniversitesi öğrencileri bu anlamda gerçekten çok şanslılar ve Mühendislik anlamında KARDEMİR işyerlerinde staj gördükten, gerekli sanayi deneyimi aldıktan sonra hayata atılacaklar.
İŞ BULMALARI ÇOK/ÇOK KOLAŞLAŞACAK BU ÖĞRENCİLERİN..
Çok güzel,çok uyumlu bir İŞBİRLİĞİ Karabük’te kuruldu..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (10)
 • Sosyal Demokrat

  Sosyal Demokratlığıma laf eden kişi,Yıllarca Sosyal Demokratların oylarıyla Karabükte belediye başkanlığını kazanacaksın.Sosyal Demokratlar .Atatürkçüler Güçlü aday çıkarırsa emanet oylar bize gelmeyecek diye başkanlık elden gideceksiniz diye telaşe başlamış.Bak kardeşim.Ankarada ayak oyunları olmasa Mansur YAVAŞ la Seçim alınmıştı.Kim aday gösterdi.Genel başkan kılıçtaroğlu.Şimdi de Altıparmak olur,başkası olur.Güçlü aday çıkıp Bizim aday nasıl olmasa kazanamaz,o olacağına şu olsun devri bitmeli.Bir olmayınca,iki olmuyor.haberin olsun.Şayet sosyal demokratsan güçlü olmamızı niye istemiyorsun.

 • Kardemir YHT ve Metro yapım ve işletme alanında şirket kurmalı ve ülkemizde yapılması planlanan bu ihalelere yap işlet modeli ile yada yap devret modeli ile teklifler sunmalıdır. Kardemir gerek ray üretimi, gerek tekerlek üretimi konusunda avantajlıdır. Yada bu işleri yapan bir şirket ile ortaklık kurarak ülkemizde planlan bu yatırımlara teklifler sunarak hem yatırımlar hızlanır hemde kardemir ürünlerine pazar oluşturur ve ulaşım hizmeti kolunda faaliyet göstermiş olur. Örnek Osman Gazi Köprüsü (izmir körfesi) modeli gibi.
  Bu arada karabük şehir içi tramvay yatırımını yapabilir.
  Karabük organize tarmvay yapabilir

 • ALTI OK mu???ALTIPARMAK mı???

  SOSYAL DEMOKRATLIĞINI SORGULA….Ne diyor eski cumhurbaşkanımız,parti genel başkanımız,Karabük Demir Çelik işletmelerinin temelllerini atan İSMET İNÖNÜ “hiç bir millet bizim milletimiz kadar kendi içinden hain çıkarmamıştır” ve yine “namuslular, en az namussuzlar kadar cesaretli olmalıdırlar”…. Kurma saatli Dursun ALTIPARMAK bu partinin logosu” 6 Altı oku”,altından üstünden parmaklamayı ,daha şimdiden senin gibi ihanetin sembolü olmuş kişilerle birlikte başarmış görünüyor….Unutma ki bu maç sahada oynanıyor ve maç süresi bitmedi ve daha uzunca bir zaman var….Gün doğmadan neler doğar…….Evet bu sancılı dönem en az hasarla atlatılacaktır….Telaşa gerek yok,gelişmeler kamuoyu tarafından öğrenilecek ve oyun içindeki oyun ve siz dopingli ihanetçiler ,CHP liler tarafından siyasetin çöplüğüne gönderileceksiniz…Pabucumun sosyal demokratı…………

 • malazgirt

  karabük sevdalısı; o heykel nerene battı da seni rahatsız etti.Şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklarda utanmadan nasıl geziyorsun bu kafayla.Yoksa sen demi ataya,silah arkadaşlarına küfür modasına uydun.Bu modalar gelir geçer,şaşarsın!!!Fetöyle et tırnak olanları ayıklama işi CHP nin mi yoksa, ne istediler de vermedik diyenlerinmi.O heykeli dikilenler sayesinde ortalıkta rahat dolaşıp,bu sözleri edebiliyorsun.yoksa bugün ne olacağını sen de iyi biliyorsun da dedik ya modaya uymuş gidiyorsun.

 • ATATÜRK ANITI GURURUMUZDUR

  Karabük sevdalısı rumuzlu…..Atatürk heykeline karşı çıkmak demek sadece sevdalısı olduğunu iddia ettiğin KARABÜK’ün varlığına,tarihine ve biz karabüklülere bir hakarettir…..Ulu önder Atatürk’e saygısızlıktır…..Atatürk bu ülkenin onuru ve gururudur…..Cumhuriyetin ve bağımsızlığımızın simgesidir…Karabük yaşayanlarının 1937 den bugüne çoluğu çocuğuyla minnet borcumuz vardır Atatürk’e…….Kent meydanını yapan belediye başkanı buraya tören lanı inşa edeceğini Atatürk büstünü de buraya yapacağını ilan etmişti….Yaptı mı????Hayır…..Sonrasında buraya CHP bu heykeli yapsın önerisinde bulundu ve CHP bunu seve seve kabül etti….Evet bu Atatürk anıtını yapmak bize yakışırdı…İşte söylenildiği gibi yapılacak……Bahsettiğiniz diğer konulara da CHP’si 80 milyon insanın ortak sorunlarının ülkemizdeki en güçlü sesi olmaya devam etmektedir……..Feto ile ilgili hesabı sorulması gerekenlere yani ne isKatıtedilerse verdik diyenlere,yani milletimiz bizi affetsin diyenlere sor….Katı atık projesini karabük’ün gündeminden meclis gündemine taşıyan kim????Sen bir işine bak ……

 • Sosyal Demokrat

  Dursun,menşeli kardeşim,Hayrola şimdiden telaş başlamış.Tüm Atatürk Sevdalıları birleşme vakti geldi,Karabükü 7 haneli köyden,Atatürkün Talimatı İle Karabük Demirçelik işletmelerini kurarak Cumhuriyet kenti yarattı.Şimdide CHP ye yakışır.Dursun ALTIPARMAK ile bu gerçekleşeceği belli oldu.birilerini telaş almış.

 • Kombi

  Dahi genel mudur ne diyordu ? Sayemizde ucağa binmeyen mudur kalmadi. Mudurlerin kaliyesi ortada.

 • KARABÜK SEVDALISI

  CHP Karabük örgütü Karabük ün tüm sorunlarında müdahil oldular meclise getirdiler de tek sorun HEYKEL mi kaldı örneğin Safranbolu sanat üniversitesi olayının neresinde örneğin biz etle tırnak gibiyiz diyenleri FETÖ örgütünün en üst karar merciinde olupta hala görevlerinde işlerinin başında gezenler konusunda CHP nerde katı atık berteraf tesisi konusunda nerde ? NE diyelim CHP ye durmak yok HEYKEL dikmeye devam

 • Dursun ,Yuvana Dön,Yuvana..

  Kışa girmeden yapılan grip aşısı misali JOKER DURSUN’a birileri CHP aşısı yapıverdi……Her aşı her bünyeye uyum sağlamadığı gerçeğinden hareketle DNA şifreleri muhafazakar sarmallamada olan Dursun’un bu partide kan ve doku uyuşmazlığı yaşadığı ve daha da artarak yaşayacağı CHP karabük tabanında belli oldu….Montaj ve kurgu merkez ilçe seçiminden belliydi….Daha o dönemde bay Dursun CHP delegeleriyle dirsek temasına girmiş ve telefonla eski yol arkadaşı Mehmet Durum’a oy desteği istemişti…..Olayı bir iki adım öteye götürdüğümüzde ise Dursun bu partiye AKP’nin finansal desteği ile önümüzdeki seçimlede görevlendirildiğidir….Formül çok basit ; DURSUN muhafazakar ve milliyetçi söylemlerle ve MHP’nin içindeki bölünmüşlükten yararlanarak oy desteğini alma ve aslan sosyal demokratların oylarıyla 25 bin civarında bir oy potansiyeli ile hem MHP’yi ,hem de CHP’yi seçimlerde mağlup edecek….AKP,bu bölünmüşlüğün galibi olacak…….Şimdi buradan söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyenler ve Dursun’un partiye,chp’ye nasıl getirildiğini görmeyen aklıevvellere sözüm şudur ki “SOKMA AKIL ÇABUK ÇIKAR” “EL ATINA BİNEN TEZ İNER”…..Bu kadar kolay kanan,gelişmeleri sorgulamayan bir parti tabanı ,partinin değerlerini satan yöneticileri yerin dibine batsın….

 • malazgirt

  Uğur Beyin mental yorgunluğu pek de inandırıcı gelmedi.Demekki Uğur Bey para kazanamamaktan üzüntü duyarken,olumsuz şartlar onu mental olarak etkilerken, beraberinde getirdiği ve şu an genel müdürlüğe balıklama atlayan arkadaşın pek de umurunda değilmiş ki mental olarak kendini hazır hissederek bir üst göreve zıplamış ve hatta Uğur Beyin vedasında bile bulunmayarak vefasını göstermiş.Demekki Uğur Bey ekibini seçerken hata yapmış.Bu şirket ne badireler atlattı, her dönemde başında iyi veya kötü bir genel müdür vardı.21 ayda mental yorgunluk çok da inandırıcı değil; üstelik yıllarını bu sektöre veren bir kişinin. Bu mental yorgunluk kurumsallaşma çabalarına yönetim kurulunun bazı elemanları tarafından köstek olunmasından dolayı olmasın.Bu karabük enterasan bir yer,sahipsiz,hedefsiz,günü yaşayan,günü kurtaran.Kardeşim herkes herşeyi biliyor,ancak konuşamıyor. Madem para kazanamıyorsun, gereksiz denebilecek bazı yatırımları ülkenin biraz daha sakinlediği,ekonominin rayına oturduğu,bölgedeki belirsizliklerin savaşların sonlandığı bir dönemde niye yapmıyorsun.Ne bu acele, 2,5 katrilyon borçtan bahsediyorsun ki 2017 de ödemeleri başlıyor.Neyle ödemeyi düşünüyorsun; mal satamayınca sürekli borçlanma ile mi günü kurtaracaksın.satış sahası profilden görünmüyor.Tren tekerini karayolu araçlarına da mı satacaksın,bir önceki dahi genel müdür,çelik duayeni sizi böyle mi kandırdı.En az 2 sene daha bu belirsizliğin devam edeceği aşikar.Ne yapmayı düşünüyorsun.Bol bol müdürlük açarak,ordan burdan onlarca adam getirerek 15 milyar maaş vererek mi düzlüğe çıkacaksın.2017 de toplu sözleşme var ve bırakın zam almayı içerde herkes ücretsiz izinlerin kaçınılmaz olduğunu konuşuyor. çalışanlar geriliyor,içersi tatsız.alt kademeler “biz üzerimize düşeni yaptık,yapıyoruz; 15-20 milyar alanlar fedakarlık yapsın demeye başladı”.acaba Uğur Bey bu patlama öncesi kıvılcımları görüp de mental yorgunluğa düşmüş olmasın.filyos limanı olmadan rüyanızda göreceğiniz 3 milyon ton seviyeleri için özel lojistik müdürlüğü açtınız;ne oldu çıkarabildi mi şirketi 3 milyon tona.yanlışlar birbiri ardına geldi,geliyor ve insanlar sadece seyrediyor.Bu iş 2002 yılına da benzemez. Ak partiden yapılan açıklamalara bakılırsa; bizden medet ummasınlar şeklinde özetlenebilecek görüşler telaffuz ediliyor.Ülkenin içerde ve dışarda var olma savaşı verdiği bir ortamda; kardemir kimsenin aklının ucundan bile geçmez.Bunun yanında 4.000 kişinin çalıştığı bir fabrikada,özellikle üst düzey yöneticilerden hiç fetöcü yokmu,güldürmeyin bizi.kimlerin nerelerden nasıl atılarak buralara geldiğini,palazlandığını,yönetimden kimlerin sahip çıktığını bir araştırın.Velhasıl yazık ettiniz kardemire; doymayan gözünüz,bitmeyen para hırsınız bir yörenin kaderiyle oynadı.Görevden alınan bir önceki satınalma müdürünün,herkesten daha adam olan bayan müdürün internete düşen mailleri herşeyi anlatmaya yetmiyormu, birazcık yüzünüz olsa o zaman terkederdiniz karabükü.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  38 +33 81
 2. Fenerbahçe

  38 +35 73
 3. Konyaspor

  38 +21 68
 4. Başakşehir

  38 +20 65
 5. Alanyaspor

  38 +9 64
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  38 +8 59
 8. Antalyaspor

  38 +7 59
 9. Karagümrük

  38 -5 57
 10. Adana Demir

  38 +13 55
 11. Sivasspor

  38 +2 54
 12. Kasımpaşa

  38 +10 53
 13. Galatasaray

  38 -2 52
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  38 -7 47
 16. Gaziantep FK

  38 -8 46
 17. Giresunspor

  37 -3 45
 18. Ç. Rizespor

  38 -27 36
 19. Altay

  38 -18 34
 20. Göztepe

  38 -37 28
 21. Yeni Malatya

  38 -44 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.