DOLAR 19,0769 0.26%
EURO 20,5151 -0.6%
ALTIN 1.222,930,26
BITCOIN 535317-1,93%
Karabük
11°

KAPALI

19:22

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Her Telden (21.Ekim.2015)

ABONE OL
21 Ekim 2015 08:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MÜSİAD’IN “TÜRKİYENİN 2023 HEDEFLERİNDE KARABÜK VİZYONU” KONULU SOHBET TOPLANTISI BU AKŞAM..
MÜSİAD KARABÜK ŞUBESİ,bu akşam Yenişehir Büyük Kulüpte,”TÜRKİYENİN 2023 HEDEFLERİNDE KARABÜK VİZYONU..” konulu istişare ve sohbet toplantısı düzenledi.
Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve KARABÜK Milletvekili Adayı Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN DE katılacağı,ayrıca bir konuşma yapacağı da belirtiliyor.
Yenişehir Büyük Kulüp Üst Kat Salonunda yapılacak olan toplantı da,ÜLKENİN 2023 HEDEFLERİ ve bu hedefler içinde KARABÜK VİZYONU konuşulacak,Karabük ekonomisine nasıl bir yön verilmesi gerektiği üzerinde durulacak.
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Karabük Şubesi tarafından düzenlenen toplantıya geniş bir katılımın beklendiğine dikkat çekiliyor ve “KARABÜK KENDİSİNE BİR YOL HARİTASI ÇİZMEK ZORUNDADIR..” gibi görüşler dile getiriliyor.
MÜSİAD Genel Başkan Yardımcıları ile Çevre İl ve İlçe Şube Başkanlarının da katılacağı,yemekli toplantı da Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ile Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN birer konuşma yapacakları belirtiliyor.
TÜRKİYENİN 2023 HEDEFLERİNDE,KARABÜK’ÜN VİZYONU konulu istişare ve sohbet toplantısı için MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Sayın AHMET NUR hazırlıkların tamamlandığına dikkat çekti.
Ve ;”KARABÜK’ÜN SOSYOL/EKONOMİK GELECEĞİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ BİR TOPLANTI OLACAĞINA..” dikkat çekerek “KARABÜK’ÜN GELECEK YOL HARİTASINI BELİRLEMEYE ÇALIŞACAĞIZ..” yolunda görüşler verdi.
Toplantı bugün saat 19.00 da Büyük Kulüp’te başlayacak..

KARDEMİR ÜZERİNDE ETKİLİ BİR KARDEŞİMİZ “ÇELİK SEKTÖRÜNDE SIKINTI YALNIZCA BİZDE DEĞİL,TÜM SEKTÖRDE”
KARDEMİR’İN sıkıntılı bir duruma girdiğine ilişkin yazılarımız oluyor,önce ki gün,bu yazılarımızla ilgili,KARDEMİR üzerinde çok etkili bir kardeşimizle sohbet ettik.
“SIKINTI YALNIZCA KARDEMİR’DE DEĞİL..” dedi.
“ÜLKENİN ÜÜM ÇELİK SEKTÖRÜ SIKINTI İÇİNDE DEDİ..”
Sıkıntının kaynağı olarak “TÜM DÜNYA ÜLKELERİ KENDİ ÇELİK SEKTÖRLERİNİ KORUMA ALTINA ALMIŞLAR.BİRTEK ÜLKEMİZ BUNU YAPMADI/YAPAMADI..” gibi bilgiler verdi..
Bu sektörün çok önemli bir Örgütü var.
TÜRKİYE ÇELİK ÜRETİCİLERİ Derneği’ne sektör içinde ki TÜM FİRMALAR Üye ve Dernek Genel Sekreteri “ÜLKEMİZDE ÇELİK ÜRETİMİ 4 MİLYON TON CİVARINDA AZALDI..” görüşlerini dile getiriyor.
Dernek Genel Sekreteri Sayın VEYSEL YAYAN verdiği çeşitli sektörel açıklamalarda “ÇELİK SEKTÖRÜNÜN,DİĞER ÜLKELER GİBİ ,KORUMA ALTINA ALINMASI ÖNERİLERİNDE BULUNUYOR..”
ÇİN HALK CUMHURİYETİ bu piyasaları alt/üst eden fiyatlar uyguluyor ve Ülke DEMİR/ÇELİK SEKTÖRÜ bundan çok olumsuz biçimde etkileniyor..
O kardeşimiz “ KARDEMİR BÜYÜK/GÜÇLÜ/SAĞLAM BİR FİNANS YAPISINA SAHİP.SIKINTILARI AŞARIZ..” dedi,ancak,Siyaset Kurumunun da ADIMLAR ATMASI gerektiğine dikkat çekti.
SEKTÖRE YIKICI REKABETE AÇIK TUTULUYOR..!!

ESKİPAZAR/İSMETPAŞA CİVARINDA KURULACAK ENDÜSTRİ BÖLGESİ Mİ,İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ Mİ..?
Karabük’ün ekonomik gelişimi açısından çok önemli bir yatırım olan ESKİPAZAR/İSMETPAŞA’DA kurulacak olan Tesis ENDÜSTRİ BÖLGESİ Mİ olacak,yoksa,İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ Mİ..?
BU NOKTA DA BİR KARIŞIKLIK VAR SANIYORUZ..
Olayın başlangıcında ENDÜSTRİ BÖLGESİ denildi,SERBEST BÖLGE denildi,daha sonra bu TÜR YATIRIMLARIN zorluğundan ve çok uzun süreler istediğinden yola çıkılarak İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ olacağına ilişkin bilgiler verilmeye başlandı.
ENDÜSTRİ BÖLGESİ APAYRI BİR YATIRIM TÜRÜ..
SERBEST BÖLGE APAYRI BİR YATIRIM TÜRÜ..
İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ daha değişik bir yatırım türü ve son karar olarak ESKİPAZAR/İHTİSAS ORGANİZE Sanayi Bölgesi üzerinde karar kılınmıştı,çalışmalar o yönlü sürdürülüyordu.
METAL İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ üzerinde yoğunlaşıp,çalışmalar bu yönlü sevk ve idare ediliyor,hatta ilk etapta BİR BÖLÜM üzerine oturtulacak Bölge süreç içinde genişleyebilecek biçimde ele alınıyordu.
SANKİ BİR KAVRAM KARMAŞASI YAŞANIYOR..
İSMETPAŞA ENDÜSTRİ BÖLGESİ tanımını kullananlar var.
İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ tanımını kullananlar var.
Kafaların karışmaması için,hangi TANIM işin doğrusu acaba..?

“DENİZDEN BİR TOP ATIMI UZAKLIĞIN,ÜLKE EKONOMİSİNE VE KARDEMİR’E MALİYETİ NEDİR..?” VE ZAMANIN RUHU..
Genç CUMHURİYETİN Yönetim kadroları,savaşın içinden geldikleri için,Ülkede yapılacak hemen her işi/yatırımı da savaş koşullarına göre düşünüp,yapmışlar.
ZAMANIN RUHU SAVAŞ,BOĞUŞMA İÇİNDEYMİŞ ZİRA.
Şimdi düşünün KARABÜK DEMİR/ÇELİK Fabrikaları o şartlar içinde düşünülüp,yapılmış ve herhangi bir savaş halinde DENİZDEN yapılacak bir BOMBARDUMANA KARŞI önlem olarak DENİZDEN BİR TOP ATIMI daha içeride olması istenmiş,sağlanmış.
FAKRU/ZARURET İÇİNDE Kİ ÜLKE ilk AĞIR SANAYİ TESİSİNİ Karabük’e kurmuş,TÜRKİYE DEMİR/ÇELİK FABRİKALARI bu Kente yani Karabük’e kurulsun istenmiş.
OLAYI BUGÜN ŞARTLARINA GÖRE DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDE,ortaya nasıl bir tablo çıkar,ortaya savurgan,hiç olmaması gereken bir yere kurulan Demir/Çelik Fabrikaları çıkmaz mı..?
İŞTE O NOKTA DA ZAMANIN RUHU ÇOK ÖNEMLİ..
Yaşanan o süreçte zamanın ruhu savaş,kan,gözyaşı,bunların beraberinde getirdiği fakirlik ve öyle bir ortamda KARABÜK DEMİR/ÇELİK Fabrikaları’nın kurulduğu bilinir.
BUGÜN ÇOK MALİYETLİ BİR FABRİKA OLDUĞU KESİN..
Limanının olmayışı,ucuz nakliye avantajından uzak oluşu,çok ciddi,çok önemli bir dezavantajı KARDEMİR’İN,hem de yıllık MİLYON dolarlar ile ifade edilen bir dezavantajı..
Peki bu nasıl giderilecek..?

AK PARTİ-CHP VE MHP BİR MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN “MÜTHİŞ BİR YARIŞIN İÇİNDELER..” VE İLGİNCİ İDDİALILAR..
1 Kasım Erken Genel Seçimine, şunun şurasında,10 GAN KALDI ve 11.gün SANDIK BAŞINDA OLACAĞIZ,gideceğiz gönlümüzün yattığı bir PARTİYE OY vereceğiz.
AK Parti birinci sıra Milletvekili Adayı Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN durumu kesin sayılır,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN kesinlikle yine Milletvekili seçilecektir..
GERİYE BİR MİLLETVEKİLİ KALIYOR..
O BİR MİLLETVEKİLLİĞİNİ KİM KAZANACAKTIR..
Olayın tam bu noktasında AK Partililer çok iddialı konuşuyorlar ve “DAHA ÖNCELERİ DE OLDUĞU GİBİ,BU SEÇİMİ 2-0 KAZANIR,7 HAZİRAN GÜNÜ YAPTIĞIMIZ YOL KAZASINI TELAFİ EDERİZ..” diyorlar.
YANİ,KALAN MİLLETVEKİLİNİ KAZANACAKLAR..
İddiaları o yönde.
MHP’LİLER ise hedefi büyütmüşler “KARABÜK’TE BİRİNCİ PARTİ ÇIKARIZ.ANCAK.BİRİNCİ PARTİ ÇIKMAK,2 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTMAMIZA YETMEYEBİLİR.BİRİNCİ PARTİ VE BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAĞIZ..” görüşündeler.
CHP’LİLER çok iddialı konuşuyorlar ve “CHP KARABÜK’TE İKİNCİ PARTİ OLACAK.BU KESİN.İKİNCİ PARTİ OLARAK BİR MİLLETVEKİLİNİ BİZ ÇIKARTACAĞIZ..” görüşündeler..
ÇHP’LİLER ÇOK SIKI ÇALIŞIYORLAR..
Durum şimdilik bu resmi veriyor sanki..

İMAM-HATİP LİSESİ VE KARDEMİR KARABÜKSPOR TESİSLERİ “İLERLEYEN SÜREÇTE YIKILACAK..” GALİBA..
Bugün Yenişehir Çamlık Bölgesi civarında kalan İMAM-HATİP Lisesi ile Mülkiyeti KARDEMİR’İN olan KARDEMİR KARABÜKSPOR Tesisleri “İLERLEYEN SÜREÇTE YIKILACAKLAR..” galiba.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Adayı Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN birkaç konuşmasında ŞİRİNEVLER HASTANESİ olayına değinirken,bu yönlü mesajlar verdi.
KBÜ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi büyütülecek,SAĞLIK Bakanlığı’nın 150 yataklı böyle bir projesi var,yolunda bilgiler verdi Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN.
Hatta O 150 YATAĞI 200-250 YATAĞA çıkartmak için gerekli temasları yapacağına işaret ederek “KARABÜK’TE HİÇBİR SAĞLIK SIKINTISI YAŞANMAYACAK..” yolunda da açıklamalarda bulundu.
KARDEMİR KARABÜKSPOR NE YAPACAK O ZAMAN..?
Eğer Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN katkıları ile OVACIK KÖPRÜSÜNÜN hemen alt kısmında kalan 103 dönümlük alana TESİS Yapımına başlanmış olsaydı,KARABÜKSPOR’UN kendi MÜLKÜ OLAN tesisleri ŞİMDİ BELKİ DE BİTMİŞ olacaktı..!!
Şimdi KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN,Safranbolu YAZIKÖY CİVARINA gitmesi yolunda bir düşünce var,bize göre çok yanlış olacak bir düşünce ve KARABÜKSPOR o zaman KARABÜK ile bağlarını tamamen koparmış olur..
BU İKİ HASSAS GELİŞME BAKALIM NASIL SONUÇLANACAK..

DAR GELİRLİ VATANDAŞLARA 20 YIL VADELİ VE AYLIK 250 LİRA TAKSİTLİ KONULAR,BUNDAN EMEKLİLERİN YARARI
Geçtiğimiz haftalarda,Karabük EMEKLİLERE UCUZ KONUT tartışmaları yaşadı,meğer olay EMEKLİLERE değil TÜM DAR GELİRLİ vatandaşlara yönelik bir projeymiş.
DAR GELİRLİ VATANDAŞLAR İÇİN UCUZ KONUT ÜRETİLECEK.
Bunun yüzde 25 kadarı KONUTU OLMAYAN EMEKLİLERE verilecek.
Karabük’te bu konutlardan edinmek isteyen 7 BİN CİVARINDA emekli var ve bu insanlar EMEKLİLER DERNEĞİ KARABÜK Şubesine kayıtlarını yaptırdılar,kayıtlı olanlar zaten KONUT TALEBİ yaptılar.
KAYITLI OLMAYANLAR İSE KAYIT YAPTIRDILAR..
Bu bile ciddi bir spekülasyon konusu edildi..
DAR GELİRLİ VATANDAŞLARIN ÖRGÜTLÜ BİR GÜCÜ YOK o nedenle sesleri/solukları çıkmıyor,ancak,EMEKLİLEK Derneği KARABÜK ŞUBESİ bu konuda atak yapıca ortalık karıştı.
İŞİN İÇİNE SİYASET GİRDİ..
Oysa ki konu EMEKLİLERE YÖNELİK bir olay değildi,konu TÜM DAR GELİRLİ insanlara yönelikti ve ceremeyi EMEKLİLER Derneği KARABÜK ŞUBE Başkanı ve Yönetimi ödedi sayılır..
Yakında TOKİ BAŞKANI Karabük’e geliyor..
Gerekli açıklamaları yapar herhalde.

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ SAYIN MURAT KESGİN VE SAYIN TEMEL PALA İSİMLİ İKİ GENÇ ADAY İLE YOLA ÇIKMIŞ..
Geçtiğimiz gün BÜYÜK BİRLİK Partisi Milletvekili Adayları Büromuza bir ziyarette bulundular,bu kez İTTİFAK ile değil BÜYÜK BİRLİK Partisi Tüzel kişiliği ile seçime giriyorlar.
7 HAZİRAN SEÇİMİNDE SAADET PARTİSİ ile İTTİFAK yapmışlardı.
BÜYÜK BİRLİK Partisi iki genç ismi Milletvekili Adayı göstermiş ve Sayın MURAT KESGİN ile Sayın TEMEL PALA bu büyükyarışa girerek en iyi sonucu almaya çalışacaklar.
O misyonda kazanmak ikinci planda..
Önemli olan ideoloji,önemli olan misyonları..
BÜYÜK BİRLİK Partisi Rahmetli MUHSİN YAZICIOĞLU çizgisinde devam ediyor,dürüst,temiz,vatanına,milletine sahip çıkan bir çizgi üzerinde yürüdüklerini söylüyorlar.
LİDERLERİ Rahmetli MUHSİN YAZICIOĞLU’NA ve O’nun koyduğu prensiplere harfiyen uyduklarını dile getiriyorlar,müthiş bir LİDER sevgileri,LİDERİN gösterdiği yola bağlılıkları hemen dikkati çekiyor..
Sayın MURAT KESGİN,Sayın TEMEL PALA ellerinden geldiğince hiçbir karşılık beklemeden,çalışıyorlar,seçmene ulaşmaya çalışıyorlar ve bu çabaları her türlü takdirin üzerinde olsa gerektir..
Kendilerine engin başarılar diledik,yine diliyoruz.

SAFRANBOLU-YENİCE-BEŞBİNEVLER SEÇMENİNE ÇOK ÖZEL İLGİ GÖSTEREN SİYASETÇİLER,MÜTHİŞ ÇALIŞIYORLAR
Bu seçimlerde dikkat ediyoruz,SİYASETÇİLER en fazla SAFRANBOLU-YENİCE-BEŞBİNEVLER seçmenine ilgi gösteriyorlar ve buralar adeta OY DEPOSU gibi.
SİYASETÇİLER BURALARDA CİRİT ATIYORLAR..
Ak Parti Safranbolu’da bir gerileme yaşamıştı ve 7 Haziran Genel Seçiminde yaşanan bu gerilemeyi kapatmak,önemli bir sıçrama yapmak için müthiş bastırıyor.
MHP’YE KAPTIRDIĞI OYLARI GERİ İSTİYOR AK PARTİ..
Yine CHP’LİLER Safranbolu seçmenine bastırıyorlar ve CHP’LİLER Safranbolu seçmeninden EN AZ 10 BİN OY beklediklerini söylüyorlar bunu alacaklarını ileri sürüyorlar..
YENİCE ve BEŞBİNEVLER SEÇMENİ PARTİLERİ RADARINDA..
Zaten seçimi belirleyecek olanlar da bu Bölgeler..
Buralarda yaşayan seçmenlerin oyları değişebiliyor sanki.
Statik bir oyları yok gibi,

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (14)
 • Karabük İçin En İdeali

  13 yıldı Karabük’ün tüm milletvekilleri iktidarda idi. Bunun sonucu olarak 13 yıldır iktidarın hatalı yanlış icraatlarını eleştirebilecek bir muhalefet de yoktu. Bir ülkede iktidar kadar önemli muhalefettir. İktidarın yapmış olduğu yanlış ve hatalı icraatları eleştirerek doğru yapmasına, bölgeye hizmet gelmesine eleştirileri ile katkı sağlar. İktidar her ne kadar 7 Haziranda halkın vermiş olduğu anladığını, en üst kademeden en alt kademeye kadar beyan etse dahi, eminim ki 1 Kasımda tek başına iktidar olduğunda, 7 Haziranda halk yanlış yapmış hatasını düzeltti deyip, aynı tavrına devam edecektir. 7 Haziran öncesi ben ne dersem doğrudur, kendinden olmayanlara hayat hakkı tanımaz tavrına devam ederse toplum dahada kutuplaşacak, ülke yönetilemez hale gelebilir. Beni şahsi görüşüm iktidarın her şeyi ben bilirim, ben ne yaparsam doğrudur tavrından vaz geçmesi, kutuplaşmanın önlenmesi için bir müddet koalisyonla yönetilmesinde fayda vardır.

  Şuanda tüm ülke genelindeki demir çelik sektörü sıkıntılı bir dönemden geçmektedir. Bu sıkıntının kaynağı uzun yıllardır demir çelik sektöründeki yanlış politikalardır. Bu kriz bağıra bağıra geldi, sormak lazım iktidara bu kriz defalarca anlatıldığı halde neden önlem almadı. Tekrar iktidar olursam çözerim demek bir şantajdır. O zaman sormak gerek 13 yıldır neden çözmedin?

 • Fırtınadan Önceki Sessizlik

  İktidarın bu seçimde gerçekten işi çok zor. Kürt oylarını almak için mesaj verse Türk seçmeni kaybediyor, Türk seçmeni oylarını alayım diye mesaj verse Kürt seçmeni kaybediyor. Son zamanlardaki söyleme baktığında MHP den daha fazla milliyetçi söylem olmasına rağmen 13 yıllık icraatlarda tam tersi icraatlar yapıldı. Devlet kadrolarında kalan en son milliyetçi muhafazakarlarda 7 haziran öncesi, kimisine paralel damgası vurularak, kimisine kayıtsız şartsız kendi taleplerine yerine getirmediği için tasviye edildi. Lütfen en yakınlarınızda ki bürokrasideki atamaları, devletin imkanlarından yararlananları inceleyiniz, iktidarın milliyetçi oyları almak için geliştirdiği söylem ile icraatları birbirini tutuyor mu? Buna takiyye denir. Ayrıca adama sormazlar mı? Madem milliyetçi oylara talipdin 13 yıldır neredeydin. Ayrıca aynı soruları adaylara da sormak gerekir.
  İktidarın Karabük için yaptığı en büyük hizmet Üniversite, onuda ağzına yüzüne bulaştırdı. Eski yönetimin hormonlu büyüttüğünü iddia eden yeni yönetim organik olarak küçültme kararı almış.
  Şuanda halk seçime o kadar ilgisiz görünmesine rağmen, içinden fırtınalar esmekte. Bu adeta fırtınadan önceki sessizlik. 1 Kasımda bir taraf yıkılacak ama nere yıkılır belirsiz. Ya iktidara 7 Haziranda verdiğim mesajı ve irademe saygı göstermedin diyecek, yada sana yeniden avans veriyorum hatalarını düzelt diyecek. Benim tercihim iktidarın her şeyi ben bilirim, ben ne dersem doğru tavrını bir müddet törpülemek için koalisyonla yönetilmesi en mantıklısı.
  Allah Ülkemiz ve Karabük için hayırlısını nasip eylesin

 • KARDEMİR ÖNEMLİ TABİ

  KARDEMİR İŞÇİLERİNE MAAŞ GECİKTİRİLEREK VERİLİRSE KARABÜKÜN HALİNİ Bİ DÜŞÜNÜN .ESNAFI TÜCCARI ÖTMEYE BAŞLAR VALLA.DAHA ÖNCE BÖYLE OLMADIMI.ALLAHTANKİ İSMET MARKET KARDEMİR İŞÇİSİNE SONSUZ KREDİ AÇTIDA SIKINTI AİLE FACİLARINA GİTMEDİ İSMET MARKETİN O ZAMAN YAPTIKLARINI KARABÜKTE BAŞKA KİMSE YAPMADI BEN O ZAMANDAN BERİ İSMET MARKETTEN BAŞKA YERDEN GRAM MAL ALMAM MESELA.EYER KARDEMİR İŞÇİSİNİN MAŞINI GECİKTİRİRSE KARABÜKTE ESNAFLAR ÖTER VALLA.HEMDE ÖYLE Bİ ÖTERKİ SESİ ANKARADAN DUYULUR

 • herşey boş

  13 yıldır 1 km yolu bile yapamayanlar kamaralar karşısında suçu şimdiye kadar iktidara yağdanlık yapan valiye yüklemişlerdir. o halde tek çare bunların acilen gitmesidir. ve M.HP KARABÜK TE 2-0 ALMALIDIR.

 • BEYAZ TOROSLAR GELİR DİYE..

  CENAZELER GELDİKÇE OYUMUZ ARTTI DİYEN BAŞBAKAN YİNE DOĞUDA KAYBOLAN OYLARINI GERİ KAZANMA ADINA “BİZE OY VERMEZSENİZ BEYAZ TOROSLAR YİNE ESKİDEN OLDUĞU GİBİ ORTAYA ÇIKIVERİRLER “DİYE OY DEVŞİRMEYE ÇALIŞIYOR OLUŞUNU BU HALK AFFETMEZ….akp’nin OY ORANINA BAKILDIĞINDA HER 5 OYDAN BİRİ KÜRT OYLARI OLDUĞU ORTADA….iŞTE KÜRT OYLARI BU AÇIDAN akp İÇİN ÇOK ÖNEMLİ…..dURDURULAMAYAN BİR ERİME İKTİDAR PARTİSİNİ ŞANTAJA YÖNELTTİ….YÖREMİZDEKİ MİLLETVEKİLLERİ ADAYLARI DA AYNI ŞANTAJI YAPARAK OY İSTİYORLAR….KOALİSYON OLURSA DİYEREK YAILAN OY İSTEKLERİNE DEVAMMMM….13 YILDIR TEK BAŞINA İKTİDARDINIZ DA NE YAPTINIZ KARABÜK’E….?????SAĞLIK,İŞSİZLİK,ŞEHİR TRAFİĞİ,TAŞERONLAR,HAVA KİRLİLİĞİ……….YIĞINLA SORUN……

 • REMİNGTON

  SAYIN GÖLBEK ŞİRKET İÇİNDE ETKİLİ KİŞİ İLE YAPMIŞ OLDUGUNUZ SOHBET DE ETKİLİ KİŞİNİN VERMİŞ OLDUGU MESAJ OLDUKCA SEVİNDİRİCİ GÜÇLÜ SERMAYE YAPISI DOGRU 2002 YILI GİBİ DEGİL GEÇEN GÜNKÜ YORUMUMDADA YAZMIŞDIM A PLANI B PLANI MUTLAK VARDIR ŞİRKETİN MART AYINDA YÖNETİM KURULUNUN GEÇİRMİŞ OLDUGU VE SERMAYE PİYASASI KURULUNUNDA KABUL ETTİGİ 400 MİLYON TL LİK TAHVİL İHRACI GİBİ- DAHA GERÇEKLEŞMEDİ BU ŞİRKETE EPEY NEFES ALDIRACAK BİR DURUM VE KASIM AYINDAKİ SEÇİM DEN ÇIKACAK OLAN TEK BAŞINA İKTİDAR BEKLENTİSİDE GERÇEKLEŞİRSE KRİZ FIRSATA ÇEVİRİLEBİLİR GİBİ ALGI OLUŞMAYA BAŞLADI MANTIK LAR SEÇMENDE TEK BAŞINA İKTİDAR BEKLENTİSİNDEN YANA TAVIR ALINMAYA BAŞLANDI NOKTASINDA.SİYASİLERE ÖZELLİKLE KARABÜK SİYASİLERİNE ÇALIŞANLAR OLARAK SORMAK ZORUNLULUGUMUZ OLAN ÇİN VE GÜMRÜK VERGİSİ ORANLARINI ASLINDA YETKİLİ SENDİKA NIN ÖNCÜLÜGÜNDE SİYASİ PARTİLERİ ZİYARET EDEREK VE SENDİKAYA DAVET EDEREK GRUPLAR HALİNDE BİR DİZİ SOHBET HAVASI OLUŞTURARAK KARŞILIKLI BİR PLANLAMA YAPILABİLİRDİ BELKİDE GEÇ KALINMADI HALA YAPILABİLİR AMA BUNU DÜŞÜNECEK UYGULAYACAK BİR SENDİKACIDA YOK ORTADA BAŞLARINI BORSA ŞİRKETLERİNİ TAKİP ETMEKDEN BİR KALDIRSALAR DA ETRAFA ÜYELERİNE ÇEVİRSELER NELER KAÇIRDIKLARINA BİR BAKSALAR ASLINDA ŞUBE VE ANKARADAKİ KARABÜKÜ TEMSİL EDEN SENDİKACI ÇALIŞANLAR İÇİN YOK HÜKMÜNDEDİR BÜYÜK İHTİMALLE YAPTIKLARI TEK ŞEY BİR KRİZ YAŞANMAZDA BAŞIMIZ AGRIMAZ NOKTASINDADIRLAR BAŞKA BİR DÜŞÜNCE- EŞRAF OLMA NOKTASINI ASLA NE DÜŞÜNÜRLER NEDE HAYAL EDEBİLİRLER BİRBİRLERİNE DÜŞÜP GELECEK DÖNEMİN HESABINI YAPARLAR ANLAYIŞLARI BU KADAR DAR VE SIG OLAN BU SENDİKA YÖNETİCİLERİYLE ASLINDA SENDİKA ÜYE İLİŞKİSİ DAHA NE KADAR MESAFE ALIR BİLİNMEZ GENEL MERKEZİNDE ŞUBEDEN FARKI YOK ASLINDA ONLARDA TEK BAŞINA İKTİDAR ÇIKARSA ÇORUM DAN ADAY OLAN ESKİ SENDİKACIYA UMUTLARI BAGLAMIŞLAR ÖZELLİKLE İSDEMİRİN YETKİ NOKTASINDA BULUNAN DURUMUNU LEHİMİZE ÇEVİREBİLİRMİYİZ DİYE SADECE OTURUP BEKLİYORLAR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN EN AKTİF OLMASI GEREKTİGİ BİR DÖNEMDE BU KADAR AGIR HAREKET ETMEK GÜNDEM OLUŞTURAMAMAK DAN YOKSUN OLMAK SORUNLARI ÖNCEDEN TEDBİR NOKTASINDA MESAİ HARCAMAMAK KARABÜKE ÖZGÜ BİR ŞEY OLSA GEREK. BAŞIMIZA BİR SIKINTI GELMEDEN KILIMIZ KIPIRDAMAZ SA GELİNCE İNANIN HAREKET ALANI BULAMAYIZ BU GÜN MÜCADELE ETTİGİMİZ ÜLKE ÇİN KAR MARJLARINI %0.7 DOLAR A KADAR DÜŞÜREN BİR ÇELİK ÜRETİCİSİ VAR KISACA 1 DOLARIN ALTINDA KARLA SATIŞ YAPAN ÜLKE REKABET ETMENİN İMKANSIZ OLDUGU ÜLKE TEK ÇARE GÜMRÜK VERGİSİ ORANLARININ YÜKSELTİLMESİ KİM YÜLSELTECEK SİYASİLER AMA SEÇİM VAR BU FIRSATI DAHİ DEGERLENDİREMİYORSAK SÖYLENECEK YAZACAK FAZLA BİR ŞEY KALMIYOR HADİ HAYIRLISI DEMEKDEN BAŞKA SAYGILARIMLA…

 • Karabük’te ULAŞIM

  ULAŞIM belli başına çözüm bekleyen bir çetrefil konu Karabük’te……….Gerek şehir içi gerekse şehirlerarası yol trafiği çok yoğun ve şehrin içinde S.O.S veriyor,adeta bağırıyor,isyan ediyor…Şehre dışardan gelen vatandaşlar dört yolda tıkanan trafiği ve taşıt sayısını görünce 1 milyonluk bir şehre geldiklerini sanıyorlarmış……………13 yıllık iktidar ve 2 dönemlik belediye(MHP) konuyu çözmedi………Biri yol yaptık yol,diğeri mahallede park ve bir kültür evi yaptıklarını söylüyorlar…..Karabük şehri ulusal bütçeden aldığı yatırım sıralaması 81 il arasında 76……olmuştur…Bu sıralama iktidarın karnesidir…..Oysa ulusal bütçeye yapılan şehrin katkı sıralaması ise 33 tür……..Utanması gerekenler ortada fink atıyorlar….Cumhuriyetin tüm kuruluşlarını(KİT)satan iktidar artık özelleşme idaresini kapattı bu ülkede….Çünki satacak bir şey bırakmadı…Ancak bir şey bıraktılar o da 420 milyar dolar dış borç stoğu…..Sayıştay raporlarında kaybolan devletin paralarının hesabı yok ortada……….Ekonomi kötüye giden bir ülkede dengeler çabuk bozulmakta,terör ve dış politika da gelinen olumsuzluklar da bir yönetim boşluğu doğurmaktadır…….Her şeyi bitmiş bir çalışma olan Hava alanı projesi 13 yılda yatırım proğramına aldırmayan Mehmet Ali Şahin yine Karabük için aday…..1 km ‘lik köyün yolunu yapamayan bir iktidar sadece ham olarak açılan yolda AÇILIŞ proğramı düzenliyor ve şov yapıyorlar….Devletin valisi çocuk gibi azarlanabiliyor…….Valinin yağdanlığı ters tepiyor…. o dakikada prestiji bitiriliyor kamuoyunda………Özetle AKP bu şehrin hizmet noktasında hakettiği hizmetlere kavuşturmamıştır…..Çevre yolu acilen yapılmalı,hava alanı proğrama alınmalı ve sağlık sektörü ayağa kaldırılmalı ve hava kirliliğine neden olan kuruluşlar bir hizaya sokulmalıdır…..

 • muhalefet

  Ülkemiz son yılların en kritik sürecini yaşıyor. Ekonomik ve siyasi anlamda bir rahatlama dönemi beklentisi, AKP iktidara gelişiyle güçlenmişti ancak AKP iktidarının zaman içerisinde öyle hatalı bilgiçlik ve yandaşlık politikaları oldu ki; hem parelel yapıyı hem de PKK terörünü başımıza bela etti. Yapılan hizmetler ve olumlu gelişmelere ne kadar iyi olursa olsun. Devlet zaafiyeti, anarşi, terör milletimizin geleceğini karartmıştır. Bunun da tek sebebi iktidardır.
  Yıllardır irtica ile mücadele edilirken, AKP döneminde seyredilmiş ve beslenmiştir. Nitekim Cumhurbaşkanımız “Ne istediler de vermedik, aldatıldık” demedi mi? Bugün her taraf cemaat evleriyle dolu. Kamu bunlarla dolduruldu.
  Çözüm sürecine MHP başından beridir karşı çıktı ve şehit cenazelerinden rant elde ediyorsunuz diye suçlandı ve maalesef bunda da yanlış yaptık dediler.
  Milyonlarca Iraklı ve Suriyeliler ülkemize akın etti, altyapısı hazırlanmadan sahip çıkıldı. Belki de IŞİD bunlarla içeri bile sızdı.
  Siz yaptığınız hizmetlerle hangi topluma hizmet ettiğinizin farkında mısınız?
  Şimdi gelmiş Türk toplumundan oy istiyorsunuz. Hem de NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE nin kaldırıldığı bir ülkenin insanından.
  Ben 1971 muhtırasını görmüş, kuyrukları görmüş, yokluğu görmüş, 12 Eylül’ü görmüş biri olarak, hiç bu kadar Milliyetini yitirmiş bir toplum görmedim.

 • Ramazan AYDEMİR

  Karabük seçmeni Kürdistan için savaşabilir. (Bu aday Karabük ilinde gösterilmemiştir. Karabük ilindeki adaylara sözüm yok. Temiz insanlar olduğunu düşünüyorum)Diyen kişiyi milletvekili adayı yapanlardan hesap sorulmalıdır. Bunu diyen kişinin PKK yasal bir çizgide göstermek istediği anlamına geldiği açıktır. Ben başka türlü açıklayamıyorum. Ülkem bunu hak etmiyor.

 • YAZIKÖY KARABÜKSPOR OLSUN

  AHMET ABİ YAZINA TAMAMEN KATILIYORUM.KARABÜKSPORU KARABÜKTEN KOPARMASINLAR.KARABÜK İÇİNDE Bİ YER BULUNSUN YAHUT BUGÜNKÜ YERİNDE KALSIN.SAFRANBOLU YAZIKÖYDE KARABÜKSPORUN NE İŞİ VAR ALLAŞKINA.EYER ÖYLE YAPACAKLARSA YAZIKÖYSPOR DİYE İSMİNİ DEYİŞTİRSİNLER YAZIKÖY KARABÜKSPOR FİLAN YAPSINLAR.

 • SAĞLIK ve TOPLU KONUT

  Hastane-Toplu konut……Bu iki konuda yapılanlar,yapılmayanlar,yıkılanlar,yıkılmaya devam edilenler ve yapılacağı söylenenler Karabük’te siyaset alanının adeta “OY DEPOSU”olacak iki temel alanı olarak yarışıyor………….Evet ,sağlık sektörü yerlerde sürünüyor,2. kademe sağlık alanı olan DEVLET HASTANELERİ olmayan tek il Karabük…..Hastalar,ünversite hastanesine yığıldı ve oradaki yoğunluğa hastane cevap veremiyor…AKP m.v Burhanettin Uysal T.V’da yaptığı konuşmada eksiklikler hat safhada olduğunu itiraf etti……..Bayır mahalledeki devlet hastanesi neden yıkılıyor bu anlaşılır gibi değil,eski SSK hastanemizi de yıktılar,halbuki üniversite hastanesi daha iyi bir mekanda yapılamazmıydı….Çok büyük hatalar yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor…..Her iki hastanenin yıkılması hatadır ve bunda iktidarın AKP’nin payı büyüktür….Bu kaynaklar heba edilmiş ve yatak sayımız yüzde yüz gerilemiştir…Bu durumu fırsata çevirenler hemen aralarına bir dahiliye doktorunu bulmuşlar parayı ADEM KAR’ın önüne yığmışlar ve MEDİKAR doğuvermiş……İşte Karabük’te sağlık önce laşkalaştırılmış ve sonra ,devletin halkına parasız olarak sunduğu sağlık hizmeti birileri için RANT Kapısı oluvermiş……(AKP-MHP)paslaşması…….TOPLU KONUT projesi adı altında seçime beş kala ortaya atılan hayal satıcılığı ise Emekliler Derneği paravanlığında pazarlanmaya çalışılıyor….Zamanlaması son derece manidar olan bu oluşumun yeri belli değil,konutların maliyeti belli değil,kaç metrekare olacağı belli değil,olmayan çocuğa don biçiliyor….Bunun neresi proje????? Bu kadar belirsiz olan bir hayal karabük’te parsadanvari oyunlarla pazarlanıyor………21. yy’da iletişimin bu kadar yaygınlaştığı bir ortamda böyle bir 3. dünya modeli çalışma karabüklülere kaskaslanmaya çalışılıyor….Neymiş Toplu konut idaresi başkanı alel acele karabük’e çağırılıp biz burada böyle bir çalışma yapacağız açıklaması yaptıracaklar ve seçim öncesi bu yalanı karabükte seçim malzemesi olarak kullanacaklar……..Yalandan kim ölmüş dercesine propoganda malzemesi yapılacak bu konu ve 54 bin emeklisi olan Karabük bu konuya kilitlenecek…her emekliyi iki ile çarpsak 108 bin kişilik dev bir oy depeosu….TEK BAŞINA EMEKLİ İKTİDARI…….Oysa en makul öneriyi CHP milletvekili adayı sayın Erdoğan Dinçel yaptı neydi o öneri” Üniversite alanı olarak ilan edilen 4000 bin dönümlük araziye(ÖĞLEBELİ-Üniversite arasına) bu düşük gelirli aileler için konut projesini yapacaklarını söylemesi oldu………Burası çok büyük bir alan ve içinde hava alanı projesi de var,şehrin merkezinde ,şehre 2km uzaklığında……Bu alanın arazi maliyeti de çok düşük ve üniversitenin kullanımına son imar revizyon planında deviredildi………Ayrıca yeni rektör de bu alanda biz sadece kongre merkezi düşünüyoruz başkaca bir alana ihtiyaç duymuyoruz dedi….Evet bu proje CHP’sinin projesi ve seçim vaadleri arasında düşük aile gurupları için düşünülmüştür…Önce İnsan,Önce Birlik,Önce Türkiye şiarıyla her şey YAŞANACAK BİR KARABÜK İÇİN…..

 • öğrenin

  1.Toki meselesinde emekliler derneği iyi niyetle çalıştı çabaladı.Defalarca Ankara’ya, valiliğe gidildi.NEden, emekli hizmet alsın diye.Bu süreçte ERKEN seçim gündemde değildi!
  2. 7000 basvuru içinde evi olan birsürü insan var. Yani 7000 basvurunun hepsi zaten geçerli değil.
  3.Bildiğim kadarıyla 3000 civarında yeni üye yapıldı derneğe. Kendi sahsi fikrim bence bu durum cok normal.Sonucta o bir dernek, vakıf değil. O kadar masrafı harcaması oluyor. Kendi derneğine üye olmayan emekli için neden uğraşılsın.Zaten kayıtlı olan üye demez mi bana haksızlık yapılıyor diye. Ki alınan ücret yıllık 15tl.
  4.Bu sürece seçim girmesinin sebebi Rafet vergili’dir. Yaptığı çirkin siyaset ile, toplumda algı yaratmaya çalışmaktadır. 7000 kişiden para alındığı yalanını söylemektedir. Oysa bu sürecin en başında kendisinin haberi varmış ve destek vereceğini belirtmiş.
  5.Yuzde 25 meselesine gelince bu konuda Toki baskanı gelince gerekli açıklamayı yapar.

  Sonuc:İyi niyetle baslanılan bir projeyi baltalamak için elinde geleni yapanlar inşallah halktan tokat yerler.

 • Gönderen

  Sayın yazar Safranbolu Büyük Göztepe tümülüsü kazısı ne oldu? Yanılmıyorsam 4-5 sene önce kazı yapılacak falan denildi hatta üniversite ve müze işbirliği ile bir takım kazılar da yapıldı. Ama sonuç açıklanmadı. Oradan herhangi bir veri tespit edilebildi mi? Tarihine ışık tutacak emralere rastlanabildi mi? Ne zaman yapılmış, kim yapmış, ne maksatla yapılmış belli oldu mu?
  Yoksa boşa mı kazıldı? Yada ödenek verilmediğinden kazılar bitirildi mi?
  Günlük hargür içersinde unutuldu gitti Safranbolu’nun tümülüsü. Safranbolu’da başka tümülüsler de mevcut. Oralar da kazılacak mı?
  Sizler gazeteci kimliklerinizle bilgilere ulaşabilmeniz mümkün. Fırsat bulursanız o konuda Safranbolu’nun tümülüsü hakkında bizleri bilgilendirmeniz mümkün mü?

  Kusura bakmayın gündeminiz dışında ama, yöremizin tarihini de hali ile merak ediyoruz.
  Biz böyle okuyucuyuz işte. Yazara konu sipariş ediyoruz. 🙂

 • Karabük

  Ahmet Bey o Kardemir üzerindeki etkili kardeşinize sorar mısınız lütfen hangi finans yapısı güçlüymüş yatırımcıları biraz aydınlatsın. Mesela 2016 nakit akışı planlarını yatırımcı ile paylaşabilecek mi acaba? Biz de görelim bu gücü. Çelik Üreticileri Derneğinden Veysel Yayan Beyin ifadelerine yer veriyor ve herkes bizim gibi deyip olayı basitleştirmeye çalışıyor ama o kardeşiniz kendisi de biliyor ki böyle yönetilmeseydi Kardemir bu krizi bu kadar derin yaşamayacaktı. Evet sektörde ve pazarda bir sıkıntı var ama o kendine dahi süsü veren yöneticilerimiz bu krizi böyle yönetiyorlarsa nerde kaldı dahilikleri. Ha bu yöneticilerin öyle üstün özellikleri yoksa ve elle gelen düğün bayram şeklinde yönetilecekse bu şirket o zaman da o aldıkları onbinlerce lira ücret ve diğer haklarının hesabını soruyorum bir yatırımcı olarak. Lütfen üst düzey yöneticilerin aldıkları ücretleri yatırımcılar ile paylaşsınlar. Bir yatırımcı olarak SPK’na da başvurup bu bilgilerin yatırımcılar ile paylaşılması talebinde de bulunacağım. Çünkü bu kriz ortamında o haybeye ödediğiniz paralarda bizim de hakkımız var. Ayrıca , yöneticilere örtülü şekilde milyonlar ödendiğine ilişkin dedikodular çıkmıştı. Bu konunun da açıklanmasını talep ediyorum.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  25 +33 60
 2. Fenerbahçe

  24 +35 54
 3. Beşiktaş

  25 +20 49
 4. Adana Demir

  25 +20 45
 5. Trabzonspor

  25 +10 44
 6. Genişlet
 7. Başakşehir

  24 +8 41
 8. Kayserispor

  25 +3 38
 9. Konyaspor

  25 +2 34
 10. Karagümrük

  24 +4 31
 11. Antalyaspor

  25 -8 28
 12. Alanyaspor

  25 -11 28
 13. Sivasspor

  25 -7 27
 14. Kasımpaşa

  25 -13 26
 15. Gaziantep FK

  25 -8 25
 16. MKE Ankaragücü

  24 -10 25
 17. İstanbulspor

  24 -21 24
 18. Giresunspor

  24 -19 23
 19. Hatayspor

  24 -28 23
 20. Ümraniyespor

  25 -10 22
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.