Birbirimize İtimat Ederek, Severek, Sayarak Çalıştık

Birbirimize İtimat Ederek, Severek, Sayarak Çalıştık

Yayın: 10.08.2015 10:18
Paylaş:
A+ A-

30 Ağustos 2015 tarihi itibariyle yaş haddinden emekliliğe ayrılacak olan Karabük Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Samit Tokmak ve Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Muratlı Kaymakamlığına atanan Vali Yardımcısı Erkan Çapar onuruna Vali Orhan Alimoğlu tarafından veda yemeği düzenlendi.

Safranbolu Zalifre Konakta düzenlenen yemeğe Vali Orhan Alimoğlu ve eşi Rana Alimoğlu ile birlikte Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Samit Tokmak ve eşi Şeneser Tokmak, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Albay Cihan Ulukaya, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Vali Yardımcısı Abdullah Acar, Vali Yardımcısı Erkan Çapar, Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever ile il protokolüne mensup çok sayıda davetli ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Her ayrılığın hüzünlü bir tarafının olduğunu ifade eden Vali Orhan Alimoğlu “İnsanın alıştığı, sevdiği, dost olduğu insanlardan ayrılmanın zorluğu ve hüznü oluyor. Fakat tesellisi ve karı da var, tayin oldukça yeni yerlere gidip geldikçe yeni dostlar kazanıyoruz. Buda bizi biraz teselli ediyor, zenginleştiriyor desek de olur. Gittikçe, geldikçe Türkiye’nin her yerinde selam gönderecek, selam gelen dostlarımız oluyor. Asıl önemlisi ilk geldiğimizde nasıl olumsuz intibaımız olmuyor, temiz geliyoruz diyelim, giderken de böyle aynı intiba ile alnı açık, yüzü ak, gönlü huzurlu gidebildiğimiz zaman teselli olur. Samit Albay’ımızda birlikte çalıştığımız 1,5 yıllık süre içersinde gayet itimat, güven, huzur ve sevgi içersinde görev yaptık, ben kendilerine müteşekkirim. Jandarma’nın ikiz kardeşi polis’tir, ahenkli bir çalışma ortamımız oldu. Birbirimize itimat ederek, severek, sayarak bugünleri doldurduk. Bizim yakın akrabamızda adliyemizdir, onlarla da arkadaşlarımız ahenkli bir ortam içersinde çalışıyorlar. Devlet bir bütündür ama teşkilatların daha yakın çalıştığı kurumlar vardı. Ben bu süreyi huzurlu, verimli ve gönül huzuru ile geçirdiğimiz kanaatindeyim. Bizim kârlarımızın çoğu hanımlarındır, onlar sayesinde bu işler yürür. Şeneser Tokmak hanımefendi’ye de çok teşekkür ederim. Bundan sonraki hayatlarının huzur ve sağlık içersinde geçmesini temini ediyorum. İrtibatı koparmayalım, selamı kesmeyelim insanlık selamdan ibaret. Erkan beyle de kısa süreli çalışmamız oldu, samimi, dikkatli ve gayretli çalışan bir arkadaşımızdı. Ülkemizin güzel bir ilçesine gidiyor, Allah onunda yolunu açık etsin. Genç bir arkadaşımız, daha önünde çok gezecek yerler vardır, ama bu tecrübeler çok işlerine yarar. Dostane bir ortam içersinde çalıştık ve çalışıyoruz. İnşallah böyle ahenk içersinde devam ederiz, dünyada kaldığımız sürece dostluğumuz devam eder. Ben tekrar her iki arkadaşımıza da hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum, inşallah iyi günlerde görüşürüz” dedi.

Vali Alimoğlu’nun konuşmasının ardından Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Samit Tokmak ve Vali Yardımcısı Erkan Çapar birer teşekkür konuşması yaptı

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akbank, Euromoney Mükemmellik Ödülleri’nde 3 ödül aldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.07.2024 16:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Akbank, dünyanın önde gelen finans yayın grubu Euromoney Mükemmellik Ödülleri 2024'te üç ödülün sahibi oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, “Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Dijital Bankası” seçilen Akbank, aynı zamanda “Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası” ve “Türkiye'de Çevre, Sosyal, Yönetişim (ÇSY) alanında En İyi Banka” ödüllerine layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı, Akbank'ın dijital bankacılık ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yenilikçi yaklaşımlarının, kazandıkları bu önemli uluslararası ödüllerle bir kez daha tescillendiğini belirtti.

Sabancı, “Önümüzdeki dönemde de bu başarılarımızı pekiştirirken, bankacılığın geleceğini şekillendirmeyi sürdüreceğiz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza, bize güvenen müşterilerimize ve bizi her zaman destekleyen paydaşlarımıza teşekkür ederim.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Dijital aktif müşteri penetrasyonumuz yüzde 85'in üzerinde”

Akbank Genel Müdürü Kaan Gür de Akbank'ın müşterilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak onlara yenilikçi, dinamik ve dijital teknolojiler ile desteklenen bütünsel bir deneyim sunduklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Bu süreçte edindiğimiz başarılarla, sınırları aşmaktan gurur duyuyoruz. Euromoney Mükemmellik Ödülleri kapsamında kazandığımız 'Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası' ve 'Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası' ödülleri, uzun yıllardır yenilikçi iş modellerine yaptığımız yatırımların bir sonucu. Yakın zamanda yapay zeka, nesnelerin interneti gibi alanlarda Türk bankacılık sektörünü ilklerle tanıştırdık. Akıllı saatlerle kolay ödeme deneyimi, Akbank Mobil'de farklı sektörlerdeki akıllı cihazlarla yaptığımız entegrasyonlar, Akbank Asistan'ın sesli iletişim yetkinliği kazanması, ayrıcalıklı bir hizmet olan portföy yönetiminin dijitalleştirilerek geniş müşteri bazımız ile buluşturulması gibi birçok yenilikçi ürün ve hizmeti de yine ilklere imza atarak müşterilerimizle buluşturduğumuz bir sene geçirdik.”

Gür, Akbank LAB çatısı altında 1000'den fazla ekosistem oyuncusuyla temas ederek, finansal teknoloji şirketleriyle ve büyük teknoloji firmalarıyla işbirliği yaparak, müşterilerine hızlı bir şekilde inovatif çözümleri taşımayı ve bu şirketlerle beraber değer üretmeyi uzmanlık alanları haline getirdiklerini bildirdi.

Dijitaldeki yenilikçi çalışmalarıyla birlikte bugün dijital aktif müşteri penetrasyonlarının yüzde 85'in üzerinde olduğunu belirten Gür, “Dijitaldeki müşteri trafiğimiz de tüm zamanların en yüksek seviyelerinde. Bu sayıyı her gün yukarıya taşımak için global düzeyde de gözlerin çevrildiği yeni fikirler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Akbank'ın, 2030 sürdürülebilir finansman hedefini dört katına çıkararak 800 milyar lira olarak güncellediği bilgisini paylaşan Gür, “Sürdürülebilir mevduat, sürdürülebilir tarım, KOBİ Eko Dönüşüm, yeşil dış ticaret finansmanı gibi yenilikçi ürünlerimiz ve karbon ayak izi hesaplama, sürdürülebilirlik performans ölçümü gibi müşteri odaklı hizmetlerimizle de her zaman müşterilerimizin yanındayız. 2025 yılına kadar kadın KOBİ müşterilerimizin sayısında her yıl yüzde 10'luk büyüme hedefliyoruz. Başarılarımızın bize getirdiği sorumluluğun bilinciyle tüm paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratmayı sürdüreceğiz. Edindiğimiz başarılarla uluslararası platformlarda Türk bankacılık sektörünü temsil etmekten gurur duyuyoruz.” açıklanmasında bulundu