Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Çapar’dan Başkan Aksoy’a Veda Ziyareti

Yayın: 11.08.2015 10:07
Paylaş:
A+ A-

Mülki İdare Amirleri Kararnamesi İle Tekirdağ İli Muratlı Kaymakamlığına atanan -Vali yardımcısı Erkan Çapar Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’a veda ziyaretinde Bulundu.

2012 yılından bu yana Karabük Vali Yardımcısı olarak görevini başarı ile sürdüren Erkan Çapar, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’a veda ziyaretinde bulundu.

3 yılı aşkın süredir Karabük’te vali Yardımcılığı görevini sürdürdüğünü, bu vesile ile Safranbolu’da da çok güzel anıları ve çalışmaları gerek vatandaşlar gerekse kamu Kurum ve Kuruluşları ile birlikte gerçekleştirdiklerini bunlardan bir tanesinin de Safranbolu belediyesi dolayısı ile Belediye başkanımız Sayın Dr. Necdet Aksoy beyefendi idi. Sayın Başkanımız ile birlikte güzel ve başarılı çalışmalar gerçekleştirdik. İnşallah kendileri bu güzel çalışmalarına ara vermeden devam edecektir. Ben bu güne kadar geçen sürede şahsımdan ilgi ve alakalarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Muratlı’ya gelen her Karabüklü hemşerimin orada bir kapısı var artık” dedi.

Başkan Aksoy ise “Vali Yardımcımız Sayın Erkan Çapar ile kurumsal olarak çalışma imkânımız oldu. Pek çok başarılı projede birlikte idik. Bu nedenle yalnızca Safranbolu adına değil Karabük ve diğer İlçeleri için yaptığınız hizmetlerden dolayı öncelikle sayın Vali Yardımcımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Vedaları çok fazla sevmediğini dile getiren Başkan Aksoy, “eminim ki Sayın Çapar yeni görevinde de pek çok başarılı hizmete imza atacaktır. Ben öncelikle bu nazik ziyaretlerinden dolayı kendisine yeniden teşekkür ediyor, ülkemizin bir başka güzel köşesi yeni görev yeri olan Tekirdağ’ın Muratlı İlçesinde yürüteceği Kaymakamlık görevinde de başarılar diliyorum” dedi.

Aksoy ziyaret sonunda Vali Yardımcısı Erkan Çapar’a SAKEM’de yapılan üç boyutlu bir tablo hediye etti. Çapar hediye için Başkan Aksoy’a teşekkür etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

19 Mayıs’ta kahverengi kokarca böceği zararlısı ile ilgili bilgilendirme toplantısı

Yayın: 07.12.2023 04:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – 19 Mayıs ilçesinde kahverengi kokarca böceğinin zararları ve alınacak önlemlerle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Demet Aynan Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ziraat mühendisi Dilber Sağlam, kahverengi kokarca böceğinin bitkilere verdiği zarar ve alınabilecek önlemler ile ilgili sunum yaptı.

19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek, zararlı böcekle mücadele konusunda ilçede yapılan geniş çaplı bilgilendirme toplantıları ve ilaçlama çalışmaları sayesinde zararın en aza indiğini, mücadeleye devam edileceğini belirtti.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Galip Baykal da kahverengi kokarca zararlısına karşı yürütülen çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile koordineli şekilde zararlı ile mücadele ettiklerini, üreticilere destek olduklarını anlattı.

Sağlam da kahverengi kokarcanın bitkilere sokucu emici ağız yapısıyla zarar verdiğine işaret ederek, “Bu zarar, meyvelerde ve yapraklarda sarı lekeler, meyvelerde çukurlaşma, yaprakların kıvrılması ve dökülmesine neden olabilir. Özellikle meyvelerin olgunlaşma dönemindeki zararı daha fazladır. Bu dönemde meyvelerde kedi yüzüne benzer, meyvenin içine doğru genişleyen zedelenme çürük benzeri doku kayıpları oluşur. Kahverengi kokarcanın zararları sadece bitkisel üretime değil, nadir de olsa insan sağlığına da zarar verebilir. Yaz mevsimi sonunda kışlamak için ev, depo gibi korunaklı alanlara girerler. Bu alanlara girerken üzerlerinde hastalık ve zararlıları taşıyabilirler. Ayrıca kışlama sırasında salgıladıkları kimyasallar, alerjik reaksiyonlara neden olabilir.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Kalınbacak, 19 Mayıs Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mahmut Bilgen, 19 Mayıs Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal ile üreticiler katıldı.