Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Erorhan; “Boş Laf Değil Hizmet Üretiyoruz”

Yayın: 15.08.2015 13:32
Paylaş:
A+ A-

AK Parti İl başkan yardımcısı Ali Erorhan Kent Konseyi başkanı Yalçın Kılınç’a göndermede bulunarak,”boş laf değil hizmet üretiyoruz” dedi.

Erorhan yaşanan yurt polemiği ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Karabük’ümüzün gelişimi ve değişimi için siyasi kulvar ayırmadan desteklerini her kuruma, her STK na bugüne kadar özenle veren, verilmesini sağlayan İktidarımız ve temsilcisi Sayın Milletvekilimiz Osman Kahveci’nin Aydınlıkevlere projelendirdiği yurt konusunda son zamanlarda farklı ve yanlı yorumlara şahit oluyoruz.
Bu anlamda Kent Konsey Başkanı Yalçın Kılınç’ın KBÜ yerleşkesine yapılacak olan dördüzler olarak adlandırılan yurtlardan ikisinin Aydınlıkevler mahallesi tarafına yaptırılması ile ilgili olarak Milletvekili Osman Kahveci’nin çalışmalarına yönelik ifadelerini de şık bulmadığımızı ‘Kent Konseylerinin yapıcı ve talep edici isteklerinin’ olması gerekirken <olmasın,yapılmasın> anlamına gelen ifadelerin altında siyasi anlayışın yattığını düşünmekteyiz.
Kent Konseyi sıfatı ile Aydınlıkevlere yapılması planlanan yurtlar hakkında görüş beyan eden Sayın Kılıç ;
-Aydınlıkevler bu memleketin mahallesi değil mi? Bakın 100. yılda bir kira bir metrekare arsa ne kadar kentin diğer bölgelerinde ne kadar ?..
-Biz bu talebi kent içine yaymak istiyoruz, Karabük hep bunu konuşmuyor muyduk,
– Allah aşkına, şimdi ‘konu çarpıtılarak esas amacından çarptırılıyor’ diyen bu çatlak ses, boş laf üreteceğine hizmet üretimine destek olsa ya..!
-Bu anlamda kimsenin aymazlık yapmasına gerek yok.
Herkes uzman olduğu konuda konuşsa zaten sorun kalmayacak ancak, Ziraat mühendisi Tarih konuşur, Tarih öğretmeni İnşaat Mühendisliğinden dem vurursa işler böyle Arap saçına dönüşüyor bu kentte..
Kent Konseyi Başkanı ‘Birkaç müteahhit para kazanacak diye bu işlerin olmaması gerekir” demiş.
Peki Kardeşim; Aydınlıkevlerede yapılsa, 100 yıla yapılsa da yada Esentepe’ye veya bir başka yere yapılsa, kim yapacak, bu bir inşaat firması, bir müteahhit öyle değil mi ? şimdi ne alaka Aydınlıkevlere yapılacak müteahhitler kazanacak ?
Sonra bakıyoruz ‘Üniversite Mahallesinde hem Emniyet Müdürlüğü, hem de Jandarma Alay Komutanlığı vardır. Güvenlik birimleri sizce buraya tesadüfen mi yerleştiler? Bir diğer mantıkla bu yatırım planlanırken, kentin asayişinden sorumlu güvenlik kuvvetlerimizin görüşü alınmış mı ?’ gibi dana altında buzağı aranıyor !!
Oysa, Yurt birim güvenlikleri hangi yönetmeliklere göre yapılır, güvenlik önlemleri nasıl alınır, biraz araştırsa MEB, KYK Yönetmekleri araştırılsa, sonra biz her öğrenciye bizlere emanet edilmiş kardeşlerimi,çocuklarımız olarak bakıyoruz onlar suç unsuru mu kİ bu anlayış var, bunu da anlamak mümkün değil…
Bize göre her doğru, ilkeli projeye sadece muhalefet olmak anlayışı ile karşı durmak toplumumuzda hoş karşılanmamaktadır..
Bize göre, bu kentte yaşayanlar bu kentin Yeşilmahallesinin de, Aydınlıkevlerinin de Dökecek,Soğuksu ve Kayabaşı,Esentepe, Yenimahallesi ile 5000 evlerini de yani tüm mahallelerinde daha iyi olmasını daha yaşanabilir olmasını ve paylaşım noktasında eşit davranılmasını ister, gözetir, oysa bakıyoruz ‘ Halk yaşamı içine doğrudan sokulmaması gibi uygulamalar göz ardı edilmemelidir.’ gibi ayrımcılık kokan ifadeler ile YURT konusunda politikalar üretilmeye çalışılıyor.
Biz üniversitemizi Karabük’ün lokomotifi olduğuna ve Karabük’le bütünleşmesi gerektiğine inanıyoruz, zaten aramızda ki fark bu..Biz halkımız-milletimiz için hizmete varız. Birileri de boş boş konuşmaya var “ açıklamalarına yer verdi.

4 kişi görüş bildirdi

 1. karabük lü

  hava alanı ne oldu hava alanı hani her şey tamam bitmişti. hizmet se karabük e yapacagı nız en büyük eser olur il md binalarıyla hizmet olmuyor. tabiki devlet md binalarını yapacak görevi zaten.bunları yatırım diye sayıyorsunuz ayıptır kardeşim.

 2. Anlatın..

  Yahu sizin en üst kademenizden en alt kademenize kadar boş laf değil hizmet üretiyoruz sözü dilinizde plasente olmuş durumda Allah aşkına ürettiğiniz şu hizmetleri bir görelim ya. 2002-2015 yılları arasında iki milletvekilliğini kaybettiniz belediyeyi kaybettiniz hala hizmet ürettiğinizi söylüyorsunuz. E siz hizmet üretiyorsunuz da Karabük halkı bunu inkar mı ediyor? Şu anda Karabük’te iki vekillikten birisi Mhp birisi Akp. Belediye Mhp

  Eee sonuç ne? Mhp 2 Akp 1

  Şu ürettiğiniz hizmetleri bir anlatın hele.. Mesela Karabük milletvekilliği sayısını 3’den 2’ye nasıl indirdiniz ondan başlayın..

  Burhanettin Uysal’ı nasıl aday yapmadınız da yediniz bunu anlatın..

  Üç tane hastaneyi nasıl 1 taneye indirdiniz onu anlatın.

  17/25 Aralığı anlatın, Çözüm sürecini anlatın, Haburu anlatın, Barzaniyi, Şivan Perveri anlatın, Sn.apo! yu anlatın. Savcılar yurtdışına kaçarken masum askerler yurtdışından gelip cezaevlerine girerken birileri ben bu davanın savcısıyım diyordu bunları anlatın. Hakikatten anlatacak çokkk şeyiniz var. !!! Cesaretiniz varsa bu konuları da bir anlatın helal olsun diyelim size..

 3. eğri oturup doğru konuşalım

  Sayın Erorhan acaba seçim öncesi verilen vaatler ve hatta vaadi bile verilmeyen diğer bazı ihtiyaçlar için ne düşünüyor merak ediyorum. Açıklayayım. Seçim öncesi milletin ağzına bal çaldınız. Teknokent, Serbest Bölge vb ekonomik yatırımlardan bahsettiniz. Filyos limanı 100 yılı aşkındır bitmedi, biz bitiriyoruz, Kardemir çok faydalanacak dediniz. Havaalanı yapılacak dediniz. Yeni bir hastane daha yapılacak, yatak sayısı artacak dediniz, mevcudu yıkıp yeniden yapmanın dışına çıkmadınız. Hatta mevcut diğer sağlık tesislerini de ortadan kaldırıp bütün şehir halkını tek yere mahkum ettiniz. Emekli yoğun şehirde halka bu yapılan zulüm değil de nedir? Emekliyi en çok düşünen biziz dediniz, emekli için ne yaptınız? İşizliği azaltacak hangi yatırımı ilimize çektiniz veya devlet eliyle yaptırdınız? Bunlar vaat edipte yapmadıklarınızdan ilk aklıma gelenler. Bir de vaat bile etmeye değer bulmadıklarınız var. Kendi köyünüz Boyalı’ya, oradan da propognda dönemlerinde dibinden ayrılmadığınız M.A. Şahin’in köyü Ekincik’e doğru arabanızla bir gitmeyi hiç denediniz mi? Yanınıza basından birilerini alıp bir deneseniz de, ülke komuoyu Meclis Başkanlığı dahi yapmış bir kişinin köyüne giden yolun değil arabayla, yürüyerek bile gidilmesinin ne kadar tehlikeli ve zor şartlar altında gerçekleştirildiğini bir görse. Ovacık her dönem partinizi destekliyordu, hiçbir ihtiyacını gidermeyip, kullanılmayacağı baştan belli göz boyama işlerle milleti oyaladınız. Şimdi belediyeyi MHP’ye verdi diye hepten alakayı kestiniz, hatta köstekliyorsunuz. Kendi akrabalarınızdan hala köyde yaşayan veya en azından yazın gidip gelen var. Çekilen sıkıntıyı neden umursamıyorsunuz? Bu yolların elden geçirilmesi, yaptırılması çokmu zor? Ömür bir şekilde geçer; Sofra’larda, Kuyumcularda, Fidanlık’larda… ama insan aslını unutmamalı, köyden geldik, o köye giderken yüzünüz gülsün istiyoranız, siz de insanların yüzünü güldürecek işler yapın. Sahip olduğunuz makamlara gelmenin hakkını verin.

 4. hangi hizmet

  Hangi hizmet kardeşim anlatın da bizde bilelim sakın üniversite,duble yol,doğalgaz falan demeyin artık o saydıklarınız doğunun, güneydoğu nun türkiye nin her yerine yapıldı.hava alanı mı yaptınız filyos mu yaptınız karabükü teşvik kapsamına nı aldınız. dua edin rektör hocaya Karabüke bir değer kattı adam.önümüze geçer diy de aday yapmadınız.milleti de aptal falan zannetmeyin artık hiç olmadı konuşmayın bari daha çok anti pati oluyorsunuz.gidin diğer vilayetlere bir bakın görün değişimi yapılan yatırımları hizmeti. il md binalarını hizmet yatırım diye listeliyorsu nuz ayıptır.AKP olmasa yapılmayacak mı idi bu müdürlük ler sanki bir tek Karabük e yapılıyor sanki ayıptır.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

19 Mayıs’ta kahverengi kokarca böceği zararlısı ile ilgili bilgilendirme toplantısı

Yayın: 07.12.2023 04:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – 19 Mayıs ilçesinde kahverengi kokarca böceğinin zararları ve alınacak önlemlerle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Demet Aynan Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ziraat mühendisi Dilber Sağlam, kahverengi kokarca böceğinin bitkilere verdiği zarar ve alınabilecek önlemler ile ilgili sunum yaptı.

19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek, zararlı böcekle mücadele konusunda ilçede yapılan geniş çaplı bilgilendirme toplantıları ve ilaçlama çalışmaları sayesinde zararın en aza indiğini, mücadeleye devam edileceğini belirtti.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Galip Baykal da kahverengi kokarca zararlısına karşı yürütülen çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile koordineli şekilde zararlı ile mücadele ettiklerini, üreticilere destek olduklarını anlattı.

Sağlam da kahverengi kokarcanın bitkilere sokucu emici ağız yapısıyla zarar verdiğine işaret ederek, “Bu zarar, meyvelerde ve yapraklarda sarı lekeler, meyvelerde çukurlaşma, yaprakların kıvrılması ve dökülmesine neden olabilir. Özellikle meyvelerin olgunlaşma dönemindeki zararı daha fazladır. Bu dönemde meyvelerde kedi yüzüne benzer, meyvenin içine doğru genişleyen zedelenme çürük benzeri doku kayıpları oluşur. Kahverengi kokarcanın zararları sadece bitkisel üretime değil, nadir de olsa insan sağlığına da zarar verebilir. Yaz mevsimi sonunda kışlamak için ev, depo gibi korunaklı alanlara girerler. Bu alanlara girerken üzerlerinde hastalık ve zararlıları taşıyabilirler. Ayrıca kışlama sırasında salgıladıkları kimyasallar, alerjik reaksiyonlara neden olabilir.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Kalınbacak, 19 Mayıs Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mahmut Bilgen, 19 Mayıs Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal ile üreticiler katıldı.