Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (12.Mayıs.2015)

Yayın: 12.05.2015 08:34
Paylaş:
A+ A-

AK PARTİ’NİN,KARABÜK’TE YAŞADIĞI EN CİDDİ SIKINTI “HASTANE OLAYI VE VATANDAŞ GERÇEKTEN RAHATSIZ..”
AK Parti’nin Karabük’te yaşadığı en büyük ve en ciddi sıkıntı HASTANE OLAYINA düğümleniyor,HASTANEYE GİDEN hemen herkes bir biçimde sıkıntısını dile getiriyor,rahatsızlığını anlatıyor.
HASTANE AK PARTI’NIN YUMUŞAK KARNI..
Nasıl çözecekler bilmiyoruz..
Dün Gazetemiz İnternet sayfasına CUMALİ POYRAZ ismi ila yorum gönderen bir kardeşimiz yaşadıklarını bizimle,Kamuoyu ile paylaşmış ve gerçekten hoş bir olay değil.
“FALAN HASTALIKLARIN HEKİMİNE SIRA BEKLEYENLER BOŞUNA BEKLEMESİNLER,HEKİMİN RANDEVULARI DOLDU VE ARTIK SIRA VERMİYORUZ..” şeklinde ki anonsu,bu insanlar hak ediyorlar mı..?
HASTANEYE GİDEN HERKES BİR BİÇİMDE DERTLENİYOR..
MEMNUN OLAN O KADAR AZ Kİ..!!
Kimileri YATAK BULAMAMAKTAN,kimileri SIRA ALAMAMAKTAN,kimileri UZUN SÜRELER verilen randevulardan,aklınıza gelen /gelmeyen o kadar çok yakınma var.
150 YATAKLI HASTANE İSE BEKLEYİP DURUYOR..
SAĞLIKTA YAPILAN REFORM KARABÜK’E UĞRAMADI
Vatandaşın ortak düşüncesi,aynen böyle..

KARABÜK’ÜN TABELA NÜFUSU 113 BİN,ZONGULDAK’IN 108 BİN,KARADENİZ EREĞLİ’NİN 113 BİN VE ÜNİVERSİTE…
Karabük’ün tabela nüfusu 113 BİN,Zonguldak’ın tabela nüfusu 109 bin (ciddi bir önce ki yıla göre ciddi küçülme var ),Karadeniz Ereğli’nin tabela nüfusu 113 bin.
ZONGULDAK GERİ GİDİYOR..
KARADENİZ EREĞLİ,KARABÜK’Ü YAKALAMIŞ..
Karabük ise İLÇELERİ İLE BİRLİKTE İl olduğu 6 Haziran 1995 yılında ki 247 BİN NÜFUSUNUN hayli gerisinde,hem hayli gerisinde ve bu işin SİYASAL SORUMLULUĞU vardır elbet.
SİYASİ BİR SORUMLULUĞU VARDIR MUTLAKA..!!
Şimdi şöyle bir düşünün..
Eğer KARABÜK ÜNİVERSİTESİ kurulmamış ve Rektörlük görevine Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL getirilmemiş olsaydı,şu an itibarı ile KARABÜK’ÜN NÜFUSU ve genel durumu ne olurdu..?
KARABÜK halen 6 HAZİRAN 1995 NÜFUSUNU yakalayamadı,İLK KURULUŞ NÜFUSUNU bulamadı,bu gidiş ile ne zaman bulabilir sizce,bir düşünün ne zaman O NÜFUSU NE ZAMAN BULUR..?
Şimdi KARABÜK ÜNİVERSİTESİ,galiba,KÜÇÜLECEK..
En azından BÜYÜMESİ DURDURULACAK..!!
HORMONLU BÜYÜDÜ,ORGANİK KÜÇÜLECEK..!!

KARABÜK,SİZCE 20 YIL ÖNCE Kİ NÜFUSUNU KAÇ YIL İÇİNDE YAKALAR VEYA YAKALAMAK GİBİ BİR ŞANSI VAR MI..?
Karabük 20 yıl önce ki 247 bin olan NÜFUSUNU NE ZAMAN YAKALAR veya yakalamak gibi bir şansı var mı bu Kentin,o zaman 247 bin olan nüfusunu ne zaman bulur Karabük..?
LÜTFEN DİKKAT EDİN..!!
247 BİN NÜFUSLU KARABÜK’TE henüz KARABÜK ÜNİVERSİTESİ falan kurulmamıştı,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ henüz gündemde falan yoktu,bu ayrıntıyı sakın unutmayın.
KARABÜK O NÜFUSU KAÇ YIL İÇİNDE YAKALAR..?
Veya YAKALAYABİLİR Mİ..?
6 HAZİRAN 1995 Tarihinde İLÇELERİ ile birlikte 247 BİN NÜFUSU olan Karabük’ün O ZAMAN Kİ İLÇE NÜFUSLARI ile şimdi yaşanan İLÇE NÜFUSLARINI,O İlçelerin SİYASETÇİLERİ,BELEDİYE BAŞKANLARI hiç karşılaştırıyorlar mı acaba..?
NEREDE ARIZA YAPTIK diye DÜŞÜNÜYORLAR MI..?
Şimdi HORMONLU BÜYÜDÜĞÜ ileri sürülen KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDE en azından bir süreliğine,büyüme durdurulacak gibi bir dizi haberler dolanıyor..
O ZAMAN KARABÜK NÜFUSU NASIL YENİDEN ARTAR..?
2 Milletvekili,ESKİSİ GİBİ,yeniden 3 Milletvekiline nasıl çıkar..?
BİR FİKRİNİZ VAR MI..?

KARABÜK’ÜN 2007 YILINDA 151.375,2011 YILINDA 164.375,2015 YILINDA 167.789 SEÇMENİ VE YÜZDE 88 OY KULLANMA
Karabük’ün 2007 Yılında toplam 151.375 SEÇMENİ VARDI.
Karabük’ün 2011 Yılında toplam 164.375 SEÇMENİ VARDI.
Karabük’ün 2015 Yılında toplam 167.789 SEÇMENİ VAR..
Karabük seçmenine baktığınızda OY KULLANMA ORANI yüzde 88 civarında çıkıyor ve eğer buradan yola çıkarsanız 167.789,ne kadarı oy kullanacak demektir..
147-148 BİN CİVARINDA OY KULLANILACAK GİBİ..
GEÇERSİZ OYLARI NE KADAR KABUL EDERSİNİZ..?
Daha önce ki İKİ SEÇİMDE ,geçersiz oylar 3-4 bir arasında kalmış.
BURADAN YOLA ÇIKIN İSTERSENİZ..
Örneğin AK Parti BU OYLARIN NE KADARINI alabilir,örneğin CHP veya MHP veya MİLLİ İTTİFAK veya HDP veya BTP bu oyların ne kadarını alırlar..
HANGİ PARTİ KAÇ MİLLETVEKİLİ ÇIKARTIR..
Bir PARTİ 70 BİN OY alırsa,diğeri 36 BİN OY almalı.
O ZAMAN BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKARTABİLİYOR..

AK PARTİ “KESİN 2-0 ALIRIZ..”,CHP “37 BİN OYU GEÇİYORUZ..”,MHP “BİR GARANTİ,İKİNCİ İÇİN ÇALIŞMA YAPIYORUZ..”
7 HAZİRAN Genel Seçimleri için AK Partililer baştan belirledikleri hedeflerinden sapmadılar ve “KESİNLİKLE SEÇİMİ 2-0 ALIRIZ..” görüşlerinde ısrar ediyorlar.
ÇALIŞMALARI BU YÖNDE SÜRDÜRÜLÜYOR..
CHP’LİLER ile görüşüyoruz “KARABÜK GENELİNDE 37 BİN veya 37 BİNİ BİRAZ AŞAN BİR OY BEKLİYORUZ.BU OY BİZİ BİR MİLLETVEKİLLİĞİNE TAŞIR UMUDUNDAYIZ..” gibi değerlendirme yapıyorlar..
MHP’LİLER ise çok daha iddialı görüşler vererek “BİR MİLLETVEKİLLİĞİNİ GARANTİLEDİK,BÜTÜN ÇALIŞMAMIZ İKİNCİ VEKİL İÇİN OLACAK.BİR MİLLETVEKİLİ KESİN,BİZ İKİNCİYE ÇALIŞIYORUZ..” iddialarını dile getiriyorlar.
SİZCE SONUÇ NE OLABİLİR..?
Rakamları kaba/taslak yazdık işte görüyorsunuz..
Sizce sonuç ne olabilir..
Siyasi Partilerin görüşlerini de yazdık..
ŞİMDİ 8 HAZİRAN TARİHİNİ BEKLEYECEĞİZ..

MHP GENEL BAŞKANI DR.SAYIN DEVLET BAHÇELİ PERŞEMBE GÜNÜ GELİYOR,ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ADAYLARI..
MHP Genel Başkanı Sayın DEVLET BAHÇELİ,Perşembe günü Karabük’e gelecek,KENT MEYDANI’NI hizmete açacak ve burada bir de MİTİNG YAPACAK.
KARABÜK BELEDİYESİ HAZIRLIKLAR YAPIYOR..
KENT MEYDANI açılışı için MÜZİK ŞÖLENİ HAZIRLIYOR.
Şimdi biz neyi merak ediyoruz biliyor musunuz..?
MHP Genel Başkanı ile birlikte ZONGULDAK Milletvekili Adayları Sayın ZEKİ ÇAKAN ile Sayın YAVUZ ERKMEN’DE Karabük’e gelecekler mi..?
BUNU CİDDİ BİÇİMDE MERAK EDİYORUZ.
Eğer MHP’LİLER bu İKİ SİYASETÇİYİ Karabük’e getirip,çok değil CADDE ÜZERİNDE bir tur attırabilseler,çok ciddi biçimde yararlı çıkarlar.
Sayın ZEKİ ÇAKAN’IN ve Eski Safranbolu Kaymakamı,Bartın,Zonguldak ve Denizli Valiliği yapmış Sayın YAVUZ ERKMEN’İN Karabük özelinde APAYRI YERLERİ VARDIR.TOPLUMSAL KARŞILIKLARI vardır..
MHP BU İKİ İSMİ KARABÜK’E GETİRTEBİLİR Mİ..?
Çok değil,Sayın ZEKİ ÇAKAN VE Sayın YAVUZ ERKMEN Karabük Caddelerinde bir görünseler,emin olun bu bile çok önemli sonuçlar veren bir olay olur..
HER İKİ İSİMDE KARABÜKLÜLER İÇİN ÖZELDİR..
Sayın ZEKİ ÇAKAN Karabük’te bir görünürse..
Sayın YAVUZ ERKMEN Safranbolu’da bir görünürse var ya..

KARDEMİR YÖNETİMİ CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN RANDEVU BEKLİYOR VE LİMAN OLAYI
Yıllardır YAPILDI/YAPILACAK şeklinde,Yöre insanının,adeta PAPATYA FALI açtığı FİLYOS LİMANI yeniden bir çıkmazın içine girdi ve ihale dosyası KAMU İHALE KURUMU’NA gitti.
ŞİKAYET OLDUĞUNDAN SÖZ EDİLİYOR..
Bize göre ise,ŞİKAYETLER ilgili birimler tarafından biraz KÖPÜRTÜLÜYOR ve kolayca çözümlenebilecek bile olsa KÖPÜRTÜLEREK iş çıkmaza sokuluyor.
Zira ;Kimilerine göre DÜNYA BANKASI’NDAN,kimilerine göre AVRUPA BİRLİĞİ’NDEN alınacak olan HİBE KREDİLER noktasında sıkıntı var.
BU İDDİALARI DİLE GETİREN ÇEVRELER DE VAR.
Şimdi KARDEMİR Yönetime “FİLYOS LİMANINI,BİZ SIFIRDAN YAPARIZ,YETER Kİ BİZE BU İŞ VERİLSİN..” gibi bir yaklaşım içinde ve bunu Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A anlatmak için randevu talep ettiler.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN bu randevu işini temin edecek ve KARDEMİR Yönetimi bu randevu da Sayın CUMHURBAŞKANI’NA olayı anlatıp FİLYOS LİMANI’NI BİZ YAPALIM teklif ve talebinde bulunacak.
FİLYOS LİMANI yapılıncaya kadar,mülkiyeti KARDEMİR’E ait olan BİR İSKELE VAR,orayı kullanılır hale getirip HAMMADDE AKIŞI sağlanabilirse,KARDEMİR FİLYOS LİMANI’NI alt yapısı/üst yapısı ile kendisi yapacak.
KARDEMİR YÖNETİMİ RANDEVU BEKLİYOR..
Bu randevu için olumlu gelişmeler olacak gibi.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’DEN gelen haberler o yönlü.

KARABÜK SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ,EMEKLİ AYLIĞI BAĞLANMASINDA,HAK SAHİPLERİNE BÜYÜK DESTEK..
SOSYAL GÜVENLİK KURULU İl Müdürlüğü dinamik bir yapı içinde çalışıyor ve özellikle EMEKLİ AYLIKLARININ bağlanmasında çok ciddi mesafeler aldı Kurum.
ÜLKE GENELİNDE BİRİNCİ SIRADA..
Emekliliği hak kazandığınız an,dilekçenizi veriyorsunuz en geç 7/8 gün içinde emekli aylıklarınız bağlanmış oluyor,öyle günlerce,haftalarca veya aylarca beklemek gibi bir durum yok.
Karabük Sosyal Güvenlik Kurulu İl Müdürü Sayın NURİ AKÇAY ve birlikte çalıştığı mesai arkadaşları başarılı işlere imza atıyorlar,örneğin TAHSİLAT oranı yüzde 93 gibi çok yüksek rakamlarda.
Bu bir anlamda da KARABÜK’LÜ SGK MÜKELLEFLERİNİN yükümlülüklerine olan dikkatinden,ödeme azim ve kararlılığından kaynaklı bir olay elbet ki.
TAHSİLAT HAYLİ YÜKSEK SEYREDİYOR.
Bir de SIK/SIK Yapılan YAPILANDIRMALAR veya BORÇ SİLMELER olmasa bu rakam çok daha yukarılara tırmandırılabilir,mükellef biraz da NASILSA BİR KOLAYLIK ÇIKARTIRLAR anlamından hareket ederek fazla istekli davranmıyor gibi bir hava sezinlemek mümkün.
KARABÜK SGK İL MÜDÜRLÜĞÜ ÇOK BAŞARILI ÇALIŞIYOR.

SİYASİ GELİŞMELERİ İYİ İZLEYEN BİR DOSTUMUZ/KARDEŞİMİZ ; “KARABÜK’TE ÇOK CİDDİ BİR KARARSIZ KİTLE VAR..”
Değerlendirmelerine sık yer verdiğimiz bir dostumuz/kardeşimiz,geçtiğimiz gün “KARABÜK’TE ÇOK CİDDİ SAYIDA BİR SEÇMEN KİTLESİ HALEN KARARSIZ BEKLİYOR..” dedi.
Sonra da “SEÇMENEN YÜZDE 25-30 CİVARINDA Kİ BİR BÖLÜMÜ KARARSIZ..” diyerek,bunların büyük bölümünün AK Parti yanlısı seçmenler olduğunu iddia etti.
“AK PARTİ’YE YENİDEN OY VERİP/VERMEMEK ARASINDA KARARSIZ BEKLİYORLAR..” şeklinde bir değerlendirme yaptıktan sonra “AK PARTİ BU SEÇMENİNİ İKNA EDEMEZSE SIKINTIYA GİRER..” iddialarında bulundu.
MHP İçinde de küskün bir grup olduğunu ileri süren bu dostumuz/kardeşimiz “MHP LİSTESİNİN BELİRLENMESİNDEN DOĞAN BU KARARSIZ KİTLE,DUYGULARI İLE İDEOLOJİLERİ ARASINDA ÇELİŞİYORLAR..” dedi.
Bu bağlamda açıklanan MİLLETVEKİLİ Listesine kesinlikle karşı olan MHP’Lİ seçmenin PARTİSİNE OY vermemesi halinde,CHP’YE oy vereceklerini KESİN GÖRDÜĞÜNE işaret etti..
“PEKİ MİLLİ İTTİFAKA GİTMEZLER Mİ..” dedik “MİLLİ İTTİFAK MHP’LİLERDEN ZİYADE AK PARTİLİLERE DAHA CAZİP GELİYOR.AK PARTİYE YENİDEN OY VERMEYENLERİN BİR BÖLÜMÜ MİLLİ İTTİFA OY VERİR/VERECEK GİBİ..” iddiasında bulundu.
8 HAZİRAN TARİHİNE KADAR NELER GELİŞEBİLİR..?

14 kişi görüş bildirdi

 1. HAKKATEN KARARSIZIM

  2002-2007-2011 SEÇİMLERİNDE AKP YE OY VERDİM.BU SEÇİMDE KESİNLİKLE KARARSIZIM.CHP YLE MHP EMEKLİLERİ HATIRLADILAR.AKP İSE EMEKLİYE ZAM VERİLMESİNE KARŞI ÇIKIYOR.BEN YENİDEN NASIL AK PARTİYE OY VERİYİM.ARTIK AK PARTİ BİLE DEMEK GELMİYOR İÇİNDE AKP DEMEYİ TERCİH EDİYORUM.
  CHP YEMİ MHP YEMİ VEREYİM TEREDDÜTLÜYÜM KARARSIZIM.BENİM GİBİ BİNLERCE İNSAN VAR.KARARSIZ SAYISI ÇOK DERKEN HAKİKATİ SÖYLEMİŞSİNİZ

 2. EMEKLİ

  KARABÜKTE AKP 1 CHP 1 50 BİN EMEKLİNİN EMEKLİ AİLESİNİN OYU CHP YE GİDER .CHP EMEKLİYE İKİ DİNİ BAYRAM İKRAMİYESİ VERİCEM DİYOR AKP LİLER VEREMEZSİNDE VEREMEZSİN DİYOLAR AYIPTIR GÜNAHTIR YAHİ.

 3. BU SEÇİM BAŞKA SEÇİM

  AKP Karabük’te hala 2-0 alma yolunda şanslı. Bu şansı kırmak için birliktelik gerekir ki, o da zor gözüküyor. Muhalefetin iki adayı da ciddi çalışıyor. Mesele iktidar yolunda arayıştan daha ziyade, AKP politikalarına dur demekse ben kararımı verdim. Bu ukala ve şımarık zihniyetin ders alması noktasında hangi muhalefet Karabük’te güçlüyse seçimim o olacaktır. Fark etmez ya MHP, ya da CHP.

 4. hesabı kesilenn

  son günlerde feridun tankut yine karabükü çok sevmeye başladı.
  haftada 1-2 defa geliyormuş.
  kimleri ziyaret edeceği belli tabi.. işçiyle işi olmaz…
  dün de rafet beyi ziyaret etmiş.
  kardemir le hala içli dışlı….. personel müdürü akrabası yanında ruhi… heralde onu da ziyaret etmiş…
  hesabı kesilen 300 kişinin rahatsızlığını hissederlermi acaba?

  KURT SİSLİ HAVAYI SEVER!

  iskenderun da gezemeyenlerin karabükte birileri tarafından el üstünde tutulması çok manidar
  bekleyip görücezz…

 5. karabük lü

  13 yıldır tek başına iktidar bir akp nin karabükte 600 yataklı bir hastaneyi 300 yatağa düşürmek başarıysa, Karabük ün 3 olan milletvekili sayısını 2 ye düşürmek başarysa, Karabük teki 5000 tekstil işçisi karabükün teşvik dışında kalması hasabiyle işsiz kalıp Karabük ten göç etmesi hükümetin başarısıysa, karabükte çalışır vaziyette bulunan 32 adet hatdehane sayısı karabükün teşvik kapsamından çıkarılması hasabiyle 5 yada 6 ya düşmesi dolayısıyle çalışanlarının işsiz kalıp Karabük ten göç etmesi başarıysa, 10 yıldır bitirilemeyen yüzme havuzu başarışa, 6 yıldır milli eğitim müdürlük binası öylece beklemesi başarışa, 10 yıldır keltepe kayak merkezini konuşmak başarıysa, kayak merkezi konuşulan Karabük ün ilçesi yenice nin bir köy ünün yolu 6 aydır kapalı olması başarıysa, ben BU a.k.p ye oy veremem işte bu yüzdendir 13 yıldır oy verdiğim a.k.p ye değil BUNDAN DOLAYI BENİM OYUM M. H. P DİR

 6. kafeteryacı

  Karabükte üniversiteyi küçültmek isteyenler karabüke büyük zarar verir.zaten göç veren bir il olarak nüfusumuzdaki gerileme iyice artacaktır.karabük üniversitesi olmasın Karabük adeta bir ölü şehre döner.karabükte sanayileşme olmadığı için şehre sadece üniversite öğrencileri maddi katkı vermektedir.üniversite öğrencilerine dayalı ticarethaneler arttıkça istihdamda artıyor.eğer bir küçülmeye gidilirse veya yerinde sayma olursa öğrenci sayısının artacağı umuduyla açılan yurt pansiyon kafeterya lokanta pastahane gibi işyerlerinin çoğu batar ve buralarda çalışan insanlar işsiz kalır.bu sektörlerde ciddi sayıda personel çalışmaktadır.öğrencinin artması umuduyla insanlar ciddi sermayeler harcayarak işyerleri açtılar.bu paralar karabükün değeri ve ekonomik gücüdür.her batan işletme karabükte kayıp olan sermayedir.Karabük üniversitesini kimler küçültmeyi düşünüyorsa bu yatırım yapıp batan işletmecilerin zararına nasıl ortak olacaklar.artık tüm umudunu üniversite öğrencisine bağlamış bir kenti tekrar eski karanlık günlerine göndermeye kimsenin hakkı yok.gelişime en açık üniversite ve en büyük üniversite olma yolundaki hedefi kimler durdurmaya kalkıyorsa bu kişiler deşifre edilmelidir.bu küçülmenin kime ne fayda sağlayacağı sorulmalıdır.Karabükü tekrardan göç veren hastalıklı yapıya itmeye çalışıyorlar.

 7. VATANDAŞ

  KARABÜKTE ÜNİVERSİTEYİ KÜÇÜLTMEK İSTEYEN AKP YE OY VERMEYECEĞİZ.KARABÜKÜ KÜÇÜLTMEK İSTEYENLERE KARŞI TEPKİMİZİ SANDIKTA VERELİM.KARABÜK ÜNİVERSİTESİ KARABÜKÜN CAN DAMARIDIR.BU DAMARI KESMEK İSTEYENLERE BİZDE SANDIKTA CEVABIMIZI VERİRİZ.KARABÜKÜ KÜÇÜLTEN ZİHHNİYETLE İŞİMİZ OLMAZ.

 8. ÜLKÜCÜ

  ÜLKÜCÜLER AKP PARTİ YANDAŞLARINA OY VERMEZLER.ÜLKÜCÜLER BU SEÇİMLERDE CHP YE OY VEREREK HEM VEFA BORÇLARINI HEMDE BEN NE DERSEM O OLUR ANLAYIŞINA KARŞI BOYKOTLARINI GENEL MERKEZİN VE İLGİLİ HER YERİN GÖZÜ ÖNÜNE SERECEKLERDİR

 9. SEÇİLENLER ATANANLAR

  SAYIN GÖLBEK ÇELİK İŞ SENDİKASI KARABÜK ŞUBESİ İLE İLGİLİ YAZILARINIZA ARA VERDİNİZ HERHALDE BURDA YAŞANAN DEMOKRASİ AYIBI İLE İLGİLİ YAZILARINIZI BEKLİYORUZ TEMSİLCİ ATAMASI ÇELİK İŞÇİSİNDE ADETA YIKIM HALİ OLUŞTURMUŞDUR TEŞKİLAT İÇİNDE EZİCİ BİR OYLA GÖREVE GELEN TEMSİLCİ ARKADAŞI SUDAN SEBEB LERLE GÖREVDEN ALAN SİSİCİ ZİHNİYET ARTIK İŞÇİNİN ÖZGÜR İRADESİNE DE SAYGISI KALMAMIŞDIR KISACA PARA BENDE GÜÇ BENDE MANTIGI İLE İŞLERİ GÖTÜRMEYE DEVAM ETMEYE ÇALIŞIYOR SANDIKLA GELEN DARBE İLE GÖREVDEN ALINACAKSA ARTIK BU TEŞKİLAT ORGANLARI KANGREN OLMUŞ DEMEKDİR VE ACİLEN AMELİYATA İHTİYACI OLUŞMUŞDUR GÖREVİNİ YAPAMAYAN HÜCRELER VUCUTDAN TEMİZLENİP SAGLIKLI BİR YAPI OLUŞTURULMALIDIR BUDA DEMOKRATİK BİR SEÇİM LE OLUR BAŞKA TEDAVİLER VE URAFELER FAYDA ETMEZ ATAMA YOLU ARTIK TEŞKİLAT YAPISINDAN TÜZÜGÜNDEN KALMALIDIR DİSİPLİN KURULUNU BİLE GÖREVDEN ALMA DA YÜRÜRLÜGE KOYAMAYAN SİSİCİ HAKYERLER TEK ADAMLILIK LA BU İŞLERİ GÖTÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR AMA NAFİLE İŞÇİNİN AİDATLARIYLA GÜCÜ KENDİ EKSENİ ZANNEDEN SİSİCİ HAKYER YEDİGİ EKMEGE İHANET ETMİŞDİR VE GENEL BAŞKAN DERHAL OLAGAN ÜSTÜ SEÇİM KARARI İLE SÜRECİ BAŞLATMALIDIR 2015 YILI İÇERSİNDE TOPLU SÖZLEŞME DEKİ SESSİZLİKDE İŞCİYİ RAHATSIZ ETMEYE BAŞLAMIŞDIR GENEL BAŞKANIMIZ MUTLAK BİR SURETLE BİR MİTİNG YAPMALIDIR İŞÇİYLE BİR DAHA KUCAKLAŞIP İSTEKLERİNİ SORMALIDIR İSTEKLER KESİNLİKLE BELLİDİR MEMUN EDEN BİR TOPLU SÖZLEŞME VE DEMOKRATİK BİR SENDİKAL SEÇİM BU MÜJDELERİ GENEL BAŞKANIN BİZZAT KENDİNDEN DUYMAK İSTİYORUZ YOKSA İŞÇİDEKİ RAHATSIZLIK BAŞKA TÜRLÜ YATIŞMAZ SLOGAN BELLİDİR GENEL BAŞKAN GELSENE ENDÜSTRİYEL İLİŞKİLERDEN BAHSETSENE SAYGILARIMLA….

 10. BÜYÜK DÜŞÜN KARABÜK

  Karabük üniversitesini küçültmek isteyen küçük zihniyetler Karabükte ki gelişimi son 5 yılda Karabük üniversitesi sayesinde yaşadık.küçücük beyinlerinizde büyük bir üniversitenin hayalini bile kuramıyorsunuzBu küçülmeyi düşünenler Karabüke en büyük ihaneti yapar.Buna bütün Karabüklüler olarak müsaade etmememiz lazım.Neden Karabükte bir Eskişehir bir Kütahya olmasın.KArabükü küçülmek isteyenler bunun amacını açıklayabilirmi.sen gençlerine iş veremiyorsun ama üniversite sayesinde binlerce kişi hizmet sektörlerinde iş imkanı buluyor.Karabük sosyal açıdan gelişmeye modernleşmeye başlamışken Karabükte düne kadar para etmeyen malın DEĞER KAZANIRKEN BUNDAN NASIL BİR RAHATSIZLIK DUYDUNUZ.KARABÜKÜ KÜÇÜLTMENİZE HALK MÜSADE ETMEYECEKTİR.KARABÜKLÜ BÜYÜK DÜŞÜNÜYOR.HEDEF 70-80 BİN ÖĞRENCİ OLMALIDIR.

 11. takipçi

  Sayın Gölbek;
  maalesef Osman Kahveci Karabükteki sağlıktan bi haber.150 yataklı hastane değil ek bina yapmayı düşündüklerinden bahsediyorlar.arada ne fark var derseniz eğer ek bina yapılırsa hastanenin iş yükü bir o kadar artacak.yatak arttırımı demek doktor demek,doktor demek yeni tetkik ev teşhis ünitelerinin açılması demek.ancak hastanenin mevcut kadrosunda bu çalışmaları yapacak yardımcı personel sayısı yok.basına boy boy demeç veriyorlar şu doktor,bu profesör geldi diye.peki kaç tanesinin ne kadarlık bir faydası var karabüke.yok çünkü imkanı yok,ona verilen imkan yok.Karabüke acilen bir devlet hastanesi şart.vekiller rakamlarla örnek vererek konuşuyorlar.bazen rakamlar hiçbir şey ifade etmiyor.ifade etmiş olsaydı.mr,ultrason vb tetkiklere uzun sürelere randevu verilmezdi.eğitim araştırma hastanesi adı üzerinde özellikli hastalara hizmet vermesi gereken bir hastane iken devlet hastanesi şeklinde çalışmakta.karabükte ikinci basamak hastane(özel olan medikar haricinde)yok.5000 evlerdeki kadın doğum ve çocuk hastanesi kapatılmamalı,personel alımı ile güçlendirilmeliydi.bu hastane konusu iktidar partisine seçim kaybettirebilir,özelliklede 5000 evler ve 100.yıl bölgesinden.

 12. KAMİL TELLİOĞLU

  SAĞLIKTA KARABÜK UÇURUM EŞİĞİNDE.KAMU HASTANELERDE YÖNETİCİ YOK.MEHMET ALİ ŞAHİN BEYİN SAYESİNE GELEN UZMAN HEKİMLWERLE FOTORAF ÇEKTIRP MEDYAYA VERMEKTEN BAŞKA BİR İŞLEM YAPILMIYOR.KARABUK DERETLERİ ONLARI PEKDE İLĞİLENDİRMİYOR.AZ İŞ ÇOK MAAŞ KOLTUK GUZEL.ANNEME HAFTALARDIR HASTANEDEN YATAK YOK DİYE GERİ GÖNDERİYORLAR.DR SİYASETÇİLERE ARA O ZAMAN ANNENİ YATAK AÇARLAR DİYOR.KARABÜKÜN GELDİĞİ DURUM.TAHLİLLER BOZUK OLABİLİR DİYE BİRDE MEDİKARA GÖTUR DİYORLAR.PROFLAR MESAİDE YOK .RANDEVU ALMAK MÜMKÜN DEGİL.MR İÇİN KARABUKLU NORMAL BİR VATANDAŞSAN TEMMUZ AYINA SİYASETÇİ ARAYINCA 1 HAFTA BİRDE 2 AY MR RAPORUNA GÜN VERİYORLAR.MEDYADA BOY BOY FOTORAF ALLAH AŞKINA BU İDAREC,İLER NERDE YAŞIYOR.BUNLARI BURAYA KİM NASIL GETİRDİ.

 13. Aklın Yolu 1

  2014 yerel seçimleri sonuçlarına göre Karabük’de il genel meclisi oy dağılımı

  Mhp 42 bin
  Chp 17 bin

  Ak parti 1 garanti. İkinci için Mhp nin şansı oldukça yüksek. Chp seçime ciddi asılır ve çalışırsa Ak parti 2-0 rahat yapar. Ama 2014 deki oy sonuçlarına göre Ak parti 1 Mhp 1 çıkartıyor. Eğer Mhp nin 2014 e göre il genel meclisindeki oyları düşerse bu Ak Partinin işine yarar.

 14. bilanço

  kardemir 2015 yılı ilk çeyrekde 87milyon tl zarar etmiş bu zarar nedense toplu sözleşme dönemlerinde alışkanlık haline geldi sözleşmeyi zarar var diye kendi açısından iyi bir sonuçla atlatırsa diğer çeyreklerde kar patlaması yapar lar bu kesin potre bu şekilde görünüyor ve işveren haklı bizce görevi az zam vermek verirde çünkü ortada sendikada yok sendikacıda onlar kendi derdine düşmüşler atama yaparak kendilerine rakip olmayacak temsilci ataması yapıp oyalanıyorlar 2010 girişli arkadaşlarada kademe gelince hiç görünmez oldular sahada geri kalan 2250 işçi yi kim düşünecek ki onlarda kaderine razı gibi görüyorlar zaten artık şubenin kendine gelip saha ya inmesi gerek bu gün iş kazası sonucu hayatını kaybeden arkadaşa da allah rahmet eylesin ölüm pahasına üretim yapan işçi nin hakkını savunmayanlara da bir şey yazmaya gerek üreten işçi nin ahı yeter onlara çok dua ediyorlar haberiniz olsun üretipde hakkını alamayan emekçi sırtından entrika çevirerek kendini atamalarla garanti altına almaya çalışan sisici zihniyet ne güzel dünya degilmi ey kendini profesyonel zanneden darbeci zihniyet

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”