DOLAR 18,8292 0.01%
EURO 20,2325 0.09%
ALTIN 1.134,480,29
BITCOIN 4320520,60%
Karabük

HAFİF KAR YAĞIŞLI

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Her Telden (17.Kasım.2015)

ABONE OL
17 Kasım 2015 09:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MAHKEME “ARA KARARI ESAS ALINARAK..” VERİLEN “TAM SAYFA..” GAZETE İLANLARI VE KARDEMİR KARŞI ATAĞI..
Hatırlarsınız,Karabük 2.Asliye Hukuk Mahkemesi,KARDEMİR Aleyhine açılan bir dava için “TİCARET MAHKEMESİ SIFATI İLE..” bir ARA KARAR vermişti.
DAVAYI AÇANLAR bu ara kararı esas alarak “GAZETELERE TAM SAYFA..” ilanlar vermişler ve KARDEMİR aleyhine bir algı oluşturma yoluna gitmişlerdi.
Daha sonra Karabük 2.Asliye Hukuk Mahkemesi KARDEMİR’İ AKLAYAN bir karar verdi ve KARDEMİR Yöneticileri BERAAT ettiler ve dava düştü.
Ancak ; ÜLKE GENELİNDE YARATILAN ALGI NE OLDU..?
Daha sonra Karabük 1.Asliye Ceza Mahkemesi’nde KARDEMİR YÖNETİCİLERİ için açılan bir CEZA DAVASI vardı ve Yüce Mahkeme bu dava içinde BERAAT KARARI verdi..
KARDEMİR YÖNETİCİLERİ BU DAVADAN DA AKLANDILAR.
Şimdi KARDEMİR’İN KARŞI ATAĞI SÖZ KONUSU GALİBA.
O yönlü duyumlar alıyoruz..
Öncelikle “GERÇEK DURUMUN GAZETE İLANLARI İLE..” gerek Kamuoyu’na gerekse Hissedarlara duyurulacağı yolunda hazırlıklar yapıldığına ilişkin   bilgiler veriliyor..
Daha sonra yaratılmak istenen algı hukuka gider mi..?
Böyle bir gelişmeye olmaz demek pek mümkün görülmüyor sanki..

KARABÜK’ÜN “ANA CADDESİ OLARAK BİLİNEN, BİR ZAMANLAR DEMİR PİYASALARININ BELİRLEYİCİSİ..” BİR CADDE..
KARABÜK’ÜN ANA CADDESİ olarak bilinen,geçmiş yıllarda ÜLKE DEMİR PİYASALARININ belirleyicisi konumunda ki HÜRRİYET Caddesi’nin acıklı durumu,insanların içini burkuyor..
CADDE KADERİNE TERK EDİLMİŞ ADETA.
BİNALARIN BİRÇOĞU BOMBOŞ..
Yaya Kaldırımları,tam anlamda rezalet,hergün birkaç kişi düşüyor.
İŞYERLERİNİ YAĞMUR SULARI BASIYOR..!!
Hafta da birkaç kez KAVGALAR/DÖVÜŞLER yaşanıyor, İŞYERLERİNİN Camları kırılıyor ve şimdi de HIRSIZLIKLAR başladı Cadde üzerinde, Neyse ki İl Emniyet Müdürlüğü Balyoz Ekibi görevlendirdi. Ekip sürekli görev başında.
HÜRRİYET Caddesi’nin GÜVEN KAVŞAĞI ile İSTASYON arasında kalan bölümü TAM ANLAMI ile kaderine terk edilmiş durumda ve bakımsızlık/perişanlık yaşanıyor.
Hani ne derler..
“BİR ZAMANLAR MAZİYE BAK..!!”
Mazi çok parlak,ŞİMDİ MAHZUN/BAKIMSIZ olmuş bu Cadde..
İŞYERİ SAHİPLERİ bu durumdan müthiş şikayetçiler..!!

MHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAYI OLARAK 1 KASIM ERKEN GENEL SEÇİMİNDE MÜCADELE EDEN SAYIN ADEM KAR
1 Kasım Erken Genel Seçiminde,MHP Karabük Milletvekili Liste Birincisi olarak mücadele veren Dahiliye Uzman Hekimi Sayın ADEM KAR,sanıyoruz Karabük dışında mesleğini icra edecek.
Verilen Bilgilere göre Sayın ADEM KAR,Başkent Üniversitesi’nin ÇAYCUMA İlçesinde ki bir Hastanesinde Hekimlik görevine devam ediyormuş.
Sayın ADEM KAR,yeniden Karabük MEDİKAR Hastanesi’ne dönmedi veya dönmesi için sıcak bakılmadığı gibi,kendisine karşı hayli soğuk bir tavır takınıldı,dönmesine engel olundu.
Sayın ADEM KAR ile MEDİKAR Hastanesi Yönetim Kurulu arasında,uzunca bir süredir,ÇOK SOĞUK İLİŞKİLER olduğu haberleri vardı ve bu anlamda MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞI,MEDİKAR Yönetiminin de önünü açmış oldu.
Sayın ADEM KAR sevilen bir Hekimdi.
MHP Konjonktürel nedenlerle ÜLKE GENELİNDE olduğu gibi KARABÜK ÖZELİNDE DE başarılı olamadı,eğer MHP Ülke genelinde bu kadar ivme kaybetmeseydi Sayın ADEM KAR kesinlikle başarılı olurdu/olabilirdi.
Örneğin,kimi çevreler,Dahiliye Uzman Hekimi Sayın ADEM KAR’I MEDİKAR HASTANESİ çevreleri çıkarttı gibi bir izlenim içinde hareket ediyorlardı,biz gelişmelerin gerçeğini bildiğimiz için,böyle düşünenlere gülüyorduk.
Her ne hal ise artık.
Sayın ADEM KAR yeni bir göreve başlamış bulunuyor..
Dileriz başarılı olur ve oralarda da kendisini sevdirir.

TÜRKİYE ÇELİK ÜRETİCİLERİ DERNEĞİ GENEL SEKRETERİ SAYIN VEYSEL YAYAN “ÜRETİM YÜZDE 7.8 AZALDI..” DİYOR
TÜRKİYE ÇELİK ÜRETİCİLERİ Derneği Genel Sekreteri Sayın VEYSEL YAYAN,Ülkemiz ÇELİK SEKTÖRÜNDE yüzde 7.8 azalma olduğunu söylüyor.
Bunu ÇİN HALK CUMHURİYETİ dışında kalan ÇELİK ÜRETİCİSİ konumuzda ki Ülkelerin,Özellikle AB Ülkelerinin “ÜRETİM KISITLAMASINA GİDELİM..” yolunda ki görüşlerine karşı söylüyor Sayın VEYSEL YAYAN.
“BİZİ BU İŞİN DIŞINDA TUTUN..” diyerek,zaten Ülkemizin ÇELİK SEKTÖRÜNDE yüzde 7.8 azalma var demeye getiriyor sözü Sayın YAYAN..
Yine sayın VEYSEL YAYAN Ülkemizin DEMİR/ÇELİK İHRACINDAN olan yıllık 15 milyar dolar gelirin,bu yıl 13 milyar dolarlar seviyesine gerilediğini açıklıyor.
ÜLKEMİZ DEMİR/ÇELİK SEKTÖRÜ SIKINTILI..
SIKINTILI BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR..
Böyle olunca,Karabük bundan etkileniyor,KARDEMİR bundan etkileniyor,insanlar “KARDEMİR BU SIKINTILI DÖNEMİ AŞAR MI..” gibi bir endişenin içindeler..
Yetkililer ise “MUTLAKA AŞAR..” görüş ve rahatlığında.

SAYIN ALİ KOÇ,FENERBAHÇE BAŞKANLIĞI İÇİN BEKLENİYOR,ANCAK,SİYASETE ATILIRSA DAHA BAŞARILI OLUR..
Sayın ALİ KOÇ geleceğin FENERBAHÇE Başkanı olarak görülüyor,böyle bir beklenti var,ancak,Sayın ALİ KOÇ SİYASETE GİRERSE çok başarılı olur gibi bir algı oluşmaya başladı.
“SORUN KAPİTALİZM..” diyor Sayın ALİ KOÇ.
Örneğin Sayın ALİ KOÇ dile getirdiği görüşlerle CHP GENEL BAŞKANLIĞI’NA gelse/getirilse,ÜLKEMİZİN SİYASAL YAPISI nasıl şekil alır acaba..?
“DÜNYANIN SORUNU KAPİTALİZMDİR..”
Bunu söyleyen ÜLKE SERMAYESİNİN en önemli Ailesi sayılan ve gerçekte de öyle olan KOÇ AİLESİNİN önde gelen bir ismi,bunu söyleyen SOL SİYASETİN bir Yöneticisi,bir Genel Başkanı değil.
İNANDIRICILIK VASFI ÇOK YÜKSEK BİR İSİM..
Sayın ALİ KOÇ bunları söylerken,CUMHURBAŞKANI Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN ise “MEZARA PARA GÖTÜRÜLMÜYOR BU NEDENLE KAZANDIKLARINIZI İHTİYAÇ SAHİPLERİ İLE PAYLAŞIN..” anlamında mesajlar veriyor..
Bunlar çok ciddi SİYASAL SÖYLEMLER değil midir..?

ÖNEMLİ BİR KARDEMİR YETKİLİSİ “KARDEMİR BÜTÜN SIKINTILARINI AŞACAKTIR,BORÇLANMA TAHLİVİ ÇIKACAK..”
Dün çok önemli bir KARDEMİR Yetkilisi ile görüştük “DEMİR/ÇELİK SEKTÖRÜNDE,SIKINTI/ ZARAR YALNIZCA KARDEMİR’DE DEĞİL..” dedi.
Sonra bu açıklaması ile yetinmedi “DEMİR/ÇELİK SEKTÖRÜNDE SIKINTI/ZARAR,YALNIZCA ÜLKEMİZDE DEĞİL,TÜM DÜNYA ÜLKELERİNDE BU SEKTÖR ZARARDA-SIKINTIDA..” dedi
“ASLINDA KARDEMİR ZARAR ETMİYOR.FAALİYET KARI VAR.MALİ TABLOLARDA ÇIKAN ZARAR,KUR FARKLARINDAN KAYNAKLANAN ZARARLAR.KARDEMİR’İN FAALİYETLERİNDEN KAZANCI/KARI VAR..” bilgilerini verdi.
“DÜNYA ÜZERİNDE,ARCELORMİTTAL DAHİL,YUVARLAK/UZUN DEMİR/ÇELİK ÜRETİMİ YAPAN FİRMALAR SIKINTILI BİR SÜREÇTEN GEÇİYORLAR.YASSI ÜRÜNDE BU KADAR SIKINTI OLMAYABİLİR..” gibi açıklamalarda bulundu.
“KARDEMİR NOKTASINDA HERKESİN GÖNLÜ RAHAT OLSUN.2016 YILINDA BAZI ÖDEMELERİMİZ VAR VE BUNUN İÇİN BORÇLANMA TAHVİLİ ÇIKARTACAĞIZ.GEREKLİ HER TÜRLÜ HAZIRLIK YAPILDI..” şeklinde görüşler dile getirildi.
Sanıyoruz,bu konu ve diğer bazı yapılandırma konularında KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın KAMİL GÜLEÇ ile Yönetim Kurulu Üyesi Sayın MUSTAFA YOLBULAN işleri takip eden isimlermiş.
“KARDEMİR NOKTASINDA HERKES GÖNLÜNÜ RAHAT TUTSUN..”
Bu rahatlatıcı bilgi karamsar tabloyu dağıtacaktır elbet..
“MAHKEMELERDEN GELEN AKLAMA KARARLARI BUNDAN SONRASI İÇİN DAHA UMUTLU BİR KARDEMİR NOKTASINI GETİRECEKTİR..” diyerek,o noktaya da bir atıf yaptı O YETKİLİ İSİM.
Borçlanma tahvili için tüm hazırlıklar tamamlanmış..
YAKINDA BU KONU İÇİN GENİŞ AÇIKLAMALAR yapılabilirmiş..

ESKİPAZAR/İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ,KURULACAK,YENİ HÜKÜMETİ BEKLİYOR ..
Karabük’ün büyük umudu haline gelen ESKİPAZAR/İSMETPAŞA İhtisas Organize Sanayi Bölgesi,YENİ HÜKÜMETİN KURULMASINI bekliyor gibi bilgiler veriliyor.
YENİ HÜKÜMET KURULACAK..
Buna paralel olarak YENİ BİR BÜROKRASİ YAPISI ORTAYA ÇIKACAK ve belki bugün bu işlerle meşgul olan BÜROKRATLAR görevi bırakacaklar,yenileri gelecek falan.
O ZAMAN YENİ BÜROKRATLARA OLAY ANLATILACAK.
Bu konu ile ilgili olarak,Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN başta olmak üzere ,AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR yoğun bir gayretin,çabanın içindeler.
ESKİPAZAR/İSMETPAŞA İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin,FİLYOS LİMANI ile çok yakın bağlantısı var,bu nedenle İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ Bölgesi ile ilgili kişilerin FİLYOS LİMANI ile yakından ilgilenmeleri gerekiyor elbet.
SANIYORUZ,BU İLGİLERİ,EN YOĞUN BİÇİMDE SÜRÜYOR..
Ancak : TSO BÜNYESİNDE PEK HUZURLU BİR HAVA YOK GİBİ.
BİR DİZİ BEKLENTİLER VAR..
Hem çok köklü beklentiler var,Meclis Üyeleri içinde kulis bol.
GELİŞMELERİ BİRLİKTE İZLEYECEĞİZ..

BAŞKANLAR GÖRÜŞTÜ VE MİNİBÜSLER ESKİ SİSTEMDE ÇALIŞACAKLAR,EN ÖNEMLİSİ İŞBİRLİĞİ DEVAM EDECEK..
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ile Safranbolu Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY dün bir araya gelerek,özellikle MİNİBÜS SORUNUNU görüştüler ve ESKİ SİSTEMİN DEVAMI kararı çıktı.
MİNİBÜSLER ESKİSİ GİBİ ÇALIŞACAKLAR..
Sayın RAFET VERGİLİ ile Sayın NECDET AKSOY arasında yapılan görüşmenin en önemli yanlarından birisi de İKİ BELEDİYENİN İŞBİRLİĞİ ANLAYIŞINI SÜRDÜRMESİ kararı oldu..
İYİ İLİŞKİLER DEVAM EDECEK/ETTİRİLECEK.
Günlük olarak YÜZLERCE,belki de BİNLERCE İNSANI ilgilendiren MİNİBÜSLER SORUNUNUN çözümü büyük bir rahatlama yaratırken,her iki Başkanın da YAPICI,UZLAŞMACI tavrı takdir kazandı.
Minibüslerin Karabük içine girmeden Valilik önünde yolcuları indirmesi,YENİŞEHİR MİNİBÜSLERİNİ DE sevindirdi ve orada inen birçok insan ŞİRİNEVLER HASTANESİ’NE o minibüslerle gidiyorlardı.
MİNİBÜS Sahipleri “YOLCULARIN VALİLİK ÖNÜNDE BIRAKILMASI,YOLCU SAYISINI DÜŞÜRMÜŞTÜ..” şeklinde bilgiler veriyorlardı.
İKİ BELEDİYE ARASINDA İŞBİRLİĞİ SÜRDÜRÜLÜYOR.
En sevindirici yönü de bu olsa gerektir.

25 DÖNEM KARABÜK MİLLETVEKİLİ SAYIN DURMUŞ YALÇIN “NE HATAM VARDI DA,BENİ ADAY YAPMADILAR..!”
25 Dönem MHP Karabük Milletvekili Sayın DURMUŞ YALÇIN dün bir basın toplantısı yaparak “SAYIN ADEM KAR’IN ADAYLIĞI YANLIŞTI VE SEÇMEN OY VERMEDİ..” anlamında açıklamalar yaptı.
MHP Teşkilatlarını eleştiren Sayın DURMUŞ YALÇIN “TEŞKİLATLARLA BİR TÜRLÜ OLUMLU BİR İLİŞKİ KURAMADIM.BANA HEP MESAFELİ VE SOĞUK DURDULAR..” yolunda da açıklamalarda bulundu.
Kendisinin ÜLKÜCÜ KÖKENDEN geldiğini söyleyen MHP 25 Dönem Milletvekili Sayın DURMUŞ YALÇIN aslında Milletvekili Adayı olmayı düşünmediğini vurgulayarak “SAYIN GENEL BAŞKANIN MEVCUT MİLLETVEKİLLERİ İLE DEVAM EDECEĞİZ..” deyince mecburen Aday olduğuna vurgu yaptı.
Esprili bir kişiliği olan Sayın DURMUŞ YALÇIN kendisi ile yaptığımız bir görüşmede “BİZİM MİLLETVEKİLLİĞİMİZ KISA DÖNEM ASKERLİK GİBİ OLDU.TARİHE KISA DÖNEM MİLLETVEKİLİ OLARAK GEÇTİK..” yolunda şakalar yaptı.
Sayın DURMUŞ YALÇIN Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ile ilgili olarak direkt eleştiri getirmezken,üstü kapalı göndermelerde bulundu.
“SAYIN VERGİLİ,SAYIN ADEM KAR İLE ANKARA’YA GENEL MERKEZE GİTTİLER.BEN SORDUĞUMDA İSE AMASRA’YA GİTTİKLERİ GİBİ BEYANLARDA BULUNDULAR..” şeklinde de açıklamalar yaptı.
Sayın DURMUŞ YALÇIN Siyasette olacağı mesajlarını da verdi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (5)
 • tonyukuk

  Ahmet Bey; kardemirin iki gün önce düzenlediği analist toplantısında dile getirilenler ve sonuç bildirgesi ile, sizin “çok önemli bir kardemir yetkilisinin” söyledikleri pek örtüşmüyor. Gelişmeleri iyi takip etmek lazım.Bize birşey olmaz, bu yönetimle kardemirin sırtı yere gelmez tarzı sadece milletin gazını almaya yönelik ifadeler biraz basit kaçıyor.Arcelor Mittal’in bile sıkıntı yaşadığı süreçte,kardemirin yok olup gitmesi an meselesi.Kimsenin de umurunda olmaz.Yanlış yönetirken,paraları har vurup harman savururken bana mı sordunuz derler adama.O yüzden hakikaten çok ciddi bir süreçten geçiliyor,o yüzden adımların dikkatli olması lazım.Birde Şener kardeşimin bir CEO önerisi var; Şener kardeşim karabükspora da bir CEO getirip küme düşürmüşlerdi,aman gözünü seveyim boşver.

 • şener

  AHMET ABİ KARDEMİR PROFESYONEL BİR SABANCI GİBİ KOÇ GRUBU GİBİ BİR CEO İLE ÇALIŞSA SİRKET DAHA ŞEFFAF OLMAZMI VE ŞİRKETİN KAP BİLGİ PLATFORMUNA FİLYOS LİMANI VE DİĞER YATIRIMLARI İLE İLGİLİ NE ASAMADA BİLGİ VERSE NASIL OLUR BİRDE YUVARLAK DEMİR GİBİ ÜRÜNLERDEN VAZ GEÇİP YASSI URUNLERE VE BAŞKA ÜRÜNLERE GEÇİLEMEZMİ

 • Özer Özçetin

  Ahmet Abi
  Karabükte bir tuvalette yaşayan Filistinli bir kardeş varmış.
  Bu haber ne derece doğrudur.
  Beşiktaş taraftarı bugün oraya gidecek konuyu araştırmak için sizin bilginiz var mı
  böyle biri var mı vey aKarabükte niy esahip çıkılmadı

 • ÖZKARABÜKLÜ

  LUCESKO İSİMLİ TEKNİK DİREKTÖR BEŞİKTAŞI ÇALIŞTIRIYORDU.BİR MESELE ÜZERİNE İTLER İSTEDİ DİYE ATLAR ÖLMEZ DEMİŞTİ.Bİ TAKIM İNSANLAR ÖYLE İSTEDİ DİYE CENABI ALLAH EBEDİ DÜNYADA İNSANLARI ÖYLE YARGILAMAZ SORGULAMAZ.NE YAPTIKLARINA İNSANLIĞA NE FAYDASI DOKUNDUĞUNA BAKARAK SORGULAR YARGILAR.HER KARABÜKLÜ BUNU İYİ BİLMELİ SAÇMA SAPAN DÜŞÜNCELERE KAPILMAMALI

 • karabüklü

  BU SANAL DÜNYADA AKLANANLAR ÖBÜR GERÇEK DÜNYADA İLAHİ ADALETİN KARŞISINDA NASIL HESAP VERECEKLER. ÖNEMLİ OLAN BU.PARAN DA PARA ETMEZ .BEDELİ AĞIR OLUR.BU BÖYLE BİLİNE….


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  22 +30 54
 2. Fenerbahçe

  21 +28 45
 3. Başakşehir

  21 +11 40
 4. Beşiktaş

  21 +15 39
 5. Adana Demir

  21 +18 38
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  22 +5 38
 8. Kayserispor

  21 +4 32
 9. Konyaspor

  21 +2 27
 10. Karagümrük

  21 +3 26
 11. Gaziantep FK

  22 +1 25
 12. Alanyaspor

  22 -8 25
 13. Sivasspor

  22 -5 24
 14. Antalyaspor

  21 -8 24
 15. Hatayspor

  21 -19 23
 16. MKE Ankaragücü

  21 -9 22
 17. Kasımpaşa

  22 -14 22
 18. Giresunspor

  21 -18 21
 19. İstanbulspor

  22 -22 21
 20. Ümraniyespor

  21 -14 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.