Yalçın: “Yenice’nin de Hakkını Savunacağız”

Yalçın: “Yenice’nin de Hakkını Savunacağız”

Yayın: 27.05.2015 10:27
Paylaş:
A+ A-

MHP Karabük Milletvekili adayı Durmuş Yalçın, seçim çalışmaları kapsamında Yenice ilçesine çıkartma yaptı.

Yenice ilçesinde esnaf ve vatandaşlar ile buluşan onların sorunlarını dinleyen MHP Karabük Milletvekili Adayı Durmuş Yalçın yoğun ilgi ile karşılaştı.

Yalçın, “Yenice’nin yıllardır sorunlarının temsilcisi yok biz Ankara’da inşallah Karabük’ün sesi olacak; Yenice’nin de haklarını savunacağız” dedi.

Yenice Karşıyaka Mahallesi özelinden buranın büyük bir problemine değinen Yalçın “ 2004 yılında Orman Genel Müdürü olan Osman Kahveci’nin vatandaşın 150 asırlık ata topraklarının ormana katılması sorununu çözeceği sözünü vermesine rağmen, o dönem yerel seçimi kaybedip intikam uğruna vatandaşın mağdur edildiğini iddia etti.

Yalçın, “2B’den dahi yararlandırılmadan mağdur edilen Orman Köylüsü ve Yenice’nin sorunları, hakkaniyetli ve adil bir şekilde bizim dönemimizde çözülecek. Yüzde 85’i orman olan Yenice’de vatandaşın miras arazisine el koyan Sayın Kahveci’nin, ata toprakları elinden alınan Yeniceli hemşerilerimizin yüzüne nasıl baktığını ve hangi problemini çözerek buradan oy istemeye geldiklerini de merak ediyorum. Onlarca yıl inşaatı süren Yenice tünellerinin MHP iktidarı zamanında açıldığını ve geçtiğimiz haftalarda da 6 aydır heyelan nedeniyle kapalı olan Yenice Değirmenyanı köyü Kadıoğlu Mahallesi yolunun bizlerin video haber yapmasıyla 10 günde açıldı. Artık enselerinde Karabük’ü dert eden bir Durmuş Yalçın var. Karabük’te Rafet Vergili nasıl hizmet yarışını başlattı ise ben de Ankara’dan hizmeti Karabüklünün ayağına getireceğim” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sinop’ta 15 Temmuz şehidi Açıkgöz, kabri başında anıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.07.2024 20:52
Paylaş:
A+ A-

SİNOP (AA) – FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen üniversite öğrencisi Ömer Can Açıkgöz, memleketi Sinop'un Ayancık ilçesindeki kabri başında anıldı.

Açıkgöz için ilçeye bağlı Büyükdüz köyündeki kabri başında anma programı düzenlendi.

Programda Açıkgöz'ün öz geçmişi okundu, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi.

Daha sonra Sinop Valisi Mustafa Özarslan ile diğer katılımcılar, Açıkgöz'ün kabrine karanfil bıraktı.

Vali Özarslan ve beraberindekiler, buradaki programın ardından Açıkgöz'ün ailesini evinde de ziyaret etti.

Programa Açıkgöz'ün ailesinin yanı sıra Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, Ayancık Kaymakamı Ahmed Çelik ile şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.